Wardruna Gdański Teatr Szekspirowski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

W listopadzie 2019 roku norweska Wardruna wyrusza w trasę promującą wydany w 2018 roku album "Skald". W Polsce planuje wystąpić tylko dwa razy - w Gdańsku - na scenie Teatru Szekspirowskiego - i w Warszawie.

Einar Selvik, lider Wadruny o zbliżającej się trasie: "Od dziesięciu lat niemal cały czas gramy koncerty, i chcemy teraz skupić się nagrywaniu nowego materiału. Dlatego już teraz ogłaszamy przyszłoroczną trasę. Rok 2019 będzie zamykał dekadę działalności Wardruny i z tego względu będzie dla nas szczególnie ważny. Czekamy na powrót do Polski".

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Formacja założona przez Einara Selvika swój debiutancki album wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii runicznej. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat surowej północy. Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu. W listopadzie 2017 r. Wardruna wystąpiła w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim na wyprzedanym koncercie, promując trzeci album pt. "Ragnarok", zamykający płytową trylogię runiczną. Album "Skald", który ukazał się tego roku, jest czwartym wydawnictwem grupy i zawiera materiał muzyczny, który wykorzystany został w popularnym serialu Wikingowie.

Organizatorami wydarzenia są Gdański Teatr Szekspirowski oraz Iron Realm Productions.

Czytaj także