stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Warsztat będzie okazją do rozmowy o tym, jak wspierać dzieci w mądrym i bezpiecznym korzystaniu z internetu, prezentacją metod i narzędzi, jakich mogą w tym celu użyć rodzice sami będący użytkownikami sieci. To nie brak umiejętności technicznych wystawia dzieci i młodzież na największe zagrożenia. Problemem jest rozbieżność między umiejętnościami a brakiem wiedzy, umiejętności analizy i interpretacji informacji i zjawisk, które napotykają. Zamierzamy porozmawiać o liście zasad bezpiecznego korzystania z internetu, którą w ramach warsztatów Bibliocampu w 2013 roku stworzyły dzieci i stworzyć wspólny dla dzieci i rodziców kodeks. Chcemy także poruszyć temat praw dzieci w internecie - jakie uprawnienia i jakie obowiązki powinny mieć zdaniem rodziców w sieci. Zapraszają prowadzący warsztat Anna Miler oraz Grzegorz Stunża.

lut 9

niedziela, g. 10:00, 11:00, 12:30

Gdańsk,
bilety 33 zł
Kup bilet
W trakcie trwania warsztatu rodzice mogą pozostawić swoje dzieci od lat 6 w BIBLIOTECE DLA DZIECI (I piętro - w tym samym budynku, gdzie odbędzie się warsztat). Od godz. 17.00 odbywają się "Twórcze wtorki" - warsztaty rozwijające kreatywność. Zapraszamy chętne do udziału w zajęciach dzieci.

Dr Grzegorz D. Stunża - adiunkt w Pracowni Edukacji Medialnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Pedagog mediów i badacz kultury cyfrowej, twórca bloga www.edukatormedialny.pl, asystent koordynatora w projektach badawczych "Dzieci sieci" i "Dzieci sieci 2.0". Ekspert Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie edukacji medialnej, współtwórca "Katalogu kompetencji medialnych i informacyjnych".

Anna Miler - kulturoznawczyni i politolożka, doktorantka na Filologicznych Studiach Doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmuje się nieformalną edukacją kulturalną oraz animacją kultury. Pracuje w Projektorni Gdańskim Archipelagu Kultury i Stowarzyszeniu Arteria. Interesuje się wykorzystaniem nowych mediów w edukacji kulturalnej. Realizowała projekty takie jak: "Dziewczyny też rysują komiksy", "Klisze i piksele. Edukacja wizualna" oraz "Akcja! Komiks w ruchu". Powadzi edukację filmową w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Uczestniczka Seminarium Wizualnego Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" i Medialab Gdańsk. Członkini Sieci Młodych Europejskiego Parlamentu Kulturalnego. Jest współautorką publikacji "Dzieci w biblio-sieci"o bezpieczeństwie w sieci dla dzieci z klas IV-VI, która powstała w ramach "Bibliocampu" oraz audioprzewodnika po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej "Stocznia jest kobietą".

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy: bibliocamp@wbpg.org.pl