Warsztat wprowadzający do mindfulness Spa Osowa Gdańsk Sprawdź!
stat

Warsztat wprowadzający do mindfulness

Warsztaty Mindfulness to spotkania wprowadzające do praktyki uważności (ang. mindfulness) i 8 tyg. kursu MBLC.

Podczas 2h warsztatu dowiesz się czym jest mindfulness i dlaczego warto praktykować oraz w jaki sposób zdobyte umiejętności mogą prowadzić do poprawy Twojego zdrowia i samopoczucia. Doświadczysz również wpływu prostych medytacji na stan Twojego umysłu.

Badania naukowe potwierdzają, że praktyki uważności mindfulness:
- redukują stres i pozwalają kontrolować emocje,
- poprawiają jakość snu,
- podnoszą odporność psychiczną i fizyczną,
- regulują gospodarkę hormonalną,
- łagodzą objawy depresji,
- rozwijają życzliwość i akceptację,
- opóźniają procesy starzenia,
- poprawiają koncentrację,
- regulują ciśnienie.

Spotkanie pozwoli Ci zadecydować o podjęciu 8 tyg. kursu, na którym nauczysz się samodzielnie medytować, poznasz teorię i praktyki, które są niezwykle pomocne w czasach kiedy zadaniowe podejście do życia powoduje, że tracimy kontakt z chwilą obecną i żyjemy przeszłością lub przyszłością. Najrzadziej jesteśmy w teraźniejszości, która jest jedynym czasem, w którym naprawdę żyjemy.

Na miejscu dostępne są poduszki i maty oraz koce. Zadbaj o swój komfort - ubierz się wygodnie i ciepło. Mindfulness to sprawdzona naukowo ścieżka zdrowia, którą warto podążać. Zacznij tam, gdzie jesteś.

Jestem nauczycielem MBLC z ramienia Mindfulness Association Polska. Wierzę, że mindfulness to sposób i sztuka życia, a nie jednorazowy epizod łagodzenia bolesnych jego przejawów. Dzięki regularnej praktyce uważności rozwijam umiejętność świadomego życia, kultywuję takie wartości jak miłujące współczucie czy życzliwość, pogłębiając własne poczucie szczęścia, stabilności, sprawczości, spokoju, kontaktu z samą sobą i otaczającym mnie światem. Potencjał, jaki niesie sztuka uważności spowodował, że zapragnęłam dzielić nim z innymi. Uczestniczę w odosobnieniach medytacyjnych, które każdorazowo są okazją do odświeżenia i pogłębienia praktyki oraz wspólnego medytowania z grupą zaangażowanych i wspierających osób. Biorę udział w licznych szkoleniach, rozwijając się jako człowiek i nauczyciel mindfulness.

Prowadzę 8 tyg. świeckie kursy uważności MBLC, które stanowią podstawę dla rozwoju świadomego i uważnego życia, dzięki spójnemu programowi, który obejmuje wiedzę i praktyczne umiejętności. Kursy mają ogromne zaplecze badań naukowych, potwierdzających ich skuteczność w różnych obszarach życia od medycyny, psychoterapii, edukacji, po biznes i sport. Ponadto proponuję Warsztaty mindfulness, które stanowią wprowadzenie do nurtu uważności oraz kursu. Dla adeptów kursów uważności i osób już medytujących, prowadzę Spotkania medytacyjne, podczas których pogłębiamy praktykę uważności, medytując w grupie oraz wymieniając się refleksjami na temat wybranych aspektów nurtu mindfulness.