stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury z radością zaprasza na kolejną odsłonę AFRO STAGE WORKSHOPS już w czerwcu!

8 listopada - 20 grudnia 2024, g. 19:15

bilety 210 zł
Tym razem mamy dla Was warsztaty Afro Dance oraz długo wyczekiwany DUNDUN DANCE czyli żywiołowy taniec i granie na bębnach jednocześnie. Efektowna technika znana przede wszystkim z baletów zachodnio afrykańskich.

Wytańczycie i zagracie akompaniamenty i breaki na tambourach. Warsztaty poprowadzi Anika Kamińska wraz z muzykami z zespołu Cocodjembe Stanisławem Nowodworskim i Markiem Malinowskim.

Program:

Piątek: 12.06.2015 godz. 19-21 Dun Dun Dance

Poniedziałek 15.06.2015 godz 19-21 Afro Dance


Cena za zajęcia 25 zł

Bilety do nabycie w Scenie Muzycznej Gdańsk, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl .

Na zajęcia ubierzcie wygodne ubrania nie krepujące ruchów, tańczymy na boso, weźcie koniecznie uśmiechy i wodę bo będzie gorąco !!

Taniec afrykański to bardzo żywiołowa i naturalna forma ruchu. Wiele kroków narodziło się z naśladowania czynności życia codziennego, lub chęci podkreślenia walorów i cech płci tańczącej, takich jak siła mężczyzn, zwinność, szybkość i skoczność młodych dziewczynek, seksapil i delikatność młodych kobiet, czy też dostojność i elegancję kobiet starszych. Nauka Afro to także nauka folkloru i rytmów afrykańskich. Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że taniec ten staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie. Od kilkunastu lat tańczą go nie tylko rdzenni mieszkańcy Afryki, ale także tancerze i choreografowie chcący dotrzeć do źródeł tańca.

ANIKA KAMIŃSKA
Muzyk i tancerka. Ucząc się gry na bębnach natrafiła na taniec afrykański, którym zafascynowała się od pierwszego wejrzenia. Tańca afrykańskiego uczyła się u: Tanti Sylla (Les Ballets Africaines), Diaka "Bijou" Camara (Ballet Soleil d'Afrique), Aminata Burette Touré (Ballet Sourakhata), Andy Camara (Ballet Sourakhata), Aboubacar Sylla (Le Ballet National de Guinée ), Mahomed Dabo (Les Ballets Africains), Afra Crudo (Włochy), Viola Wojciechowska (Polska), Ola Kobus (Polska, Brazylia), Benoit Le Gros (Togo).

Obecnie na stałe pracuje i występuje z: SalsHall Ortodox Afryka (muzyka i taniec zachodnio-afrykański z Buba Badjie Kuyateh, Naby Camara, Andy Camara), Moribayassa (muzyczno-taneczny projekt inspirującego się folklorem Afryki zachodniej), Balkan Sevdah (zespół grający muzykę bałkańską ) Madrugada (zespół grający muzykę flamenco) Viaje Al Tambor (tradycyjne rytmy afrokubańskie), Ces't Ca' (formacja taneczna pod przewodnictwem Violi Wojciechowskiej).

Cocodjembe
Skład zespołu tworzy sześcioro pasjonatów afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wszyscy jesteśmy mocno związani z Trójmiastem, tu mieszkamy, gramy oraz prowadzimy warsztaty. W naszej muzyce łączymy afrykańskie dziedzictwo ze słowiańskim temperamentem. Tradycyjne instrumentarium Afryki Zachodniej i rytmy z tamtych rejonów wraz z ich dynamicznymi aranżacjami, dostarczają wspaniałych wrażeń i porywają do energetycznego tańca.

Występy zespołu Cocodjembé to niesamowicie żywiołowe doświadczenie. Piękne kompozycje stworzone z naturalnych dźwięków dundunów, djembe, djabare oraz dzwonków zabierają nas w podróż do korzeni muzyki i kolebki ludzkości. Tu każdy rytm opowiada inną historię, każdy rytm ma swą moc, w której zaklęty jest ogrom kultury plemiennej, każdy rytm ma swoistą dla siebie intencję.

Zapraszamy też na regularne zajęcia w Scenie

https://www.scenamuzyczna.pl/zajecia/zajecia_stale/strony/38.html