Warsztaty Mazurek Freestyle Patio ASP Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty Mazurek Freestyle

Wiejskie mazurki, oberki, warsztaty, które zakończy tradycyjna potańcówka... nie tym razem! Zapraszamy na warsztaty Mazurek Freestyle, podczas których zetknięcie się z tradycyjnymi tańcami w zupełnie nowej formie.

Będziemy improwizować i rozwijać poznane formy czerpiąc z innych niż polska tradycji tanecznych. Wspólnie zastanowimy się nad możliwościami jakie może dać twórcze podejście do tańca tradycyjnego.

Warsztaty poprowadzą współzałożyciele Fundacji Czas Tradycji oraz projektu Taniec Tradycyjny PL:

Piotr Zgorzelski, etnolog, aktor, choreograf, tancerz, animator kultury, współzałożyciel i były prezes warszawskiego stowarzyszenia "Dom Tańca". Od ponad 25 lat inicjuje, tworzy
i organizuje cykliczne projekty edukacyjno-kulturalne, w tym warsztaty polskich tańców tradycyjnych, w kraju i na świecie.

Bogumiła Zgorzelska, tancerka, domowy pedagog, współzałożycielka Fundacji Czas Tradycji, związana z tańcem tradycyjnym od ponad 15 lat. Prowadzi warsztaty tańców tradycyjnych oraz zajęcia muzyczno-taneczne dla dzieci. Autorka i współautorka projektów edukacyjnych w Polsce i za granicą, m.in. Polskich Ścieżek Tańca, Dechy, festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, festiwali w Gennetines (FR) i Rudolfstadt (DE).