Warsztaty Pocztówki z Afryki w ramach Yinka Shonibare / wybrane prace Gdańska Galeria Miejska 2 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Warsztaty Pocztówki z Afryki w ramach Yinka Shonibare / wybrane prace

Wydarzenie w ramach

Yinka Shonibare, brytyjski artysta pochodzący z Nigerii, przez swoje podwójne pochodzenie zwraca szczególną uwagę na zawiłości pomiędzy Europą, a Afryką. W swoich pracach, sięgając do postkolonialnego kontekstu, zastanawia się i przetwarza znaczenie kulturowych i narodowych definicji.

w każdy poniedziałek (do 19.12), g. 16:00, 17:30

w każdy wtorek (do 20.06.2023), g. 17:30, 19:15

Gdańsk,
Jednak nie tylko przez twórczość Shonibare możemy zauważyć zmieniającą się na świecie ikonografię. Święta Bożego Narodzenia stają się po prostu "świętymi dniami/wakacjami" (Holidays), nazwa "Adidas" została synonimem butów sportowych, a Walentynki obchodzimy na równi z Nocą Kupały.

Czy to źle? Dzięki połączeniu wielu wątków, motywów i znaków stajemy się bogatsi o nową wiedzę, a przez to bardziej tolerancyjni. Co może więc połączyć zasypaną śniegiem grudniową Polskę, ze słoneczną i piaszczystą Nigerią? Kartki świąteczne! Przy użyciu techniki cyjanotypii i nigeryjskich wzorów z tkanin stworzymy negatywy, które posłużą nam do zrobienia fotografii, z której wykonamy bożonarodzeniową pocztówkę. Dokonamy podobnego "miszmaszu" jaki charakteryzuje Shonibare oraz zachwycimy naszych bliskich wspaniałą pracą wykonaną własnoręcznie.

Pocztówki z Afryki.
Warsztaty animacyjno-plastyczne do wystawy "Yinka Shonibare/wybrane prace"

Kiedy: 14.12.2013 godz. 12:00
Miejsce: GGM2, ul. Powroźnicza 13/15
Prowadzenie i zapisy: Aleksandra Tatarczuk, atatarczuk@ggm.gda.pl
Uczestnicy: dzieci w wieku 6-14 lat, wraz z rodzicami