stat

Warsztaty: Prywatne archiwa - Osobiste narracje. Podstawy pracy z montażem filmowym

Prywatne archiwa - Osobiste narracje. Warsztaty podstaw pracy z montażem filmowym w oparciu o prywatne archiwa. Warsztaty odbędą się w ramach 16. Festiwalu In Out odbywającego się w CSW Łaźnia 1, ul Jaskółcza 1, Gdańsk.

WIĘCEJ O FESTIWALU https://www.facebook.com/events/1753536528819181

o kiedy: 12.10.2024, godz. 10-13:30
o prowadząca: Julia Sokolnicka 
o kategoria wiekowa: dorośli, seniorzy
o zapisy: 8 osób | Oriana Radziuk | o.radziuk@laznia.pl
wstęp wolny

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się technik montażu filmowego, pracując nad relacją między dźwiękiem, a obrazem w tworzeniu narracji.  Zastanowią się nad rolą narracji osobistej oraz relacją między filmem a fotografią, zwłaszcza w kontekście pamięci zmysłowej. Każdy uczestnik stworzy krótki film z własnych zdjęć i nagrań z telefonu.

Przygotowanie:
Przed warsztatami prosimy o przygotowanie 5-10 minut materiałów, takich jak archiwa fotograficzne lub przegląd zdjęć z ostatnich lat, które mają dla Was osobiste znaczenie (np. zdjęcia dzieci, selfie, dokumentacja hobby). Można również przynieść materiały wideo do 5 minut.

Przebieg warsztatów:
o    Kondensacja materiałów, montaż filmowy, selekcja.
o    Tworzenie narracji indywidualnej w formie tekstu, nagrania dźwięku lub ścieżki dźwiękowej. Można przynieść instrumenty, przedmioty lub nagrania terenowe o osobistym znaczeniu.

Prosimy o zabranie laptopa z zainstalowanym programem do montażu (np. darmowy DaVinci Resolve https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve.). Uczestnicy bez laptopa mogą skorzystać z udostępnionego sprzętu prosimy o wcześniejsze zgłoszenie - najlepiej przy zapisach.

Warsztaty są otwarte dla osób w każdym wieku i o różnym poziomie znajomości technologii. Osoby bez doświadczenia w montażu zachęcamy do obejrzenia filmów instruktażowych przed warsztatami. Prowadząca skontaktuje się z uczestnikami, aby dostosować program do ich potrzeb i przekazać szczegółowy plan.

O prowadzącej warsztaty: 
Julia Sokolnicka jest artystką i twórczynią filmową pracująca w formacie eseju filmowego, dokumentu artystycznego i instalacji. Posługując się badaniem artystycznym tworzy prace z zakresu Antropologii, Socjologii i Etnografii. Interesuje ją głównie problematyka infrastruktury oraz strategia i regulacje architektury geopolitycznej.

Urodzona w Warszawie w 1983 roku. Studiowała Filozofię na Uniwersytecie Warszawskim i Reżyserię Filmową na WRiTV w Katowicach i w Szkole Wajdy. Pracowała jako dziennikarka oraz przez ponad 10 lat w rodzimym przemyślę filmowym. W 2014 roku ukończyła na Akademii Filmowej w Amsterdamie kierunek Badania Artystycznego w Kinie i od tego czasu tworzy również w Holandii. Jest autorką filmów krótkometrażowych i teledysków. W swojej twórczości zajmuje się prywatnymi archiwami cyfrowymi i nielinearnymi narracjami. Jej styl charakteryzuje nowatorski język filmowy w implementacji tekstu i znaczenia oraz eksperymenty w technice kolażu. Jej prace były pokazywane zarówno na festiwalach filmowych jak i w kontekście sztuki.

_______

Finał festiwalu IN OUT odbędzie się w dniach 11-12 października 2024 roku w ŁAŹNI 1 na Dolnym Mieście w Gdańsku. Podczas festiwalu odbędą się pokazy prac oraz rozmowy z osobami artystycznymi.

PROGRAM

11.10.2024
o 18:00 Otwarcie festiwalu, I przegląd prac konkursowych i rozmowa z osobami artystycznymi. Prowadzenie: Lucyna Kolendo
o 20:00 Koncert ANTONINA CAR & NICZOS pres. "TOŃ" (A/V)

12.10.2024
o 10:00-13:30 Warsztaty Prywatne archiwa - Osobiste narracje. Warsztaty podstaw pracy z montażem filmowym w oparciu o prywatne archiwa. Prowadząca: Julia Sokolnicka
o 14:30 II przegląd prac konkursowych i rozmowa z osobami artystycznymi. Prowadzenie: Oriana Radziuk
o 16:00 Wykład, Megan Hoetger, Ciało i ruch. Mapowanie ruchu od wczesnej fotografii do sztuki wideo
o 17:00 Ogłoszenie wyników konkursu oraz prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych prac

Więcej informacji na:
laznia.pl/wydarzenia/final-in-out-festival-1000/

____________________________________________

Organizatorzy:
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Miasto Gdańsk
Partnerzy:
Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Patroni medialni:
Czasopismo Ekrany, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Magazyn Szum, Mint Magazine

Zespół:
Kuratorka: Jolanta Woszczenko 
Producentka: Oriana Radziuk 
Promocja: Iryna Stekh-Sankevich, Izabela Rakowska, Wiktoria Łukaszewicz, Oriana Radziuk
Koordynacja działań technicznych: Agnieszka Kraskowska, Daniel Burdalski, Marek Tomkowicz, Władysław Banach
Księgowość: Jowita Buraczewska, Hanna Pieniążek

2 września - 11 października 2024, g. 10:00 - 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny