Zapraszamy na Warsztaty WenDo - budowanie pewności siebie, asertywność i samoobrona dla kobiet.
12 i 13 marca weź udział w warsztacie WenDo,
jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności w zakresie:
- skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji;
- rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic;
- podejmowania decyzji;
- reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne;
- samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści.
Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu - koniecznie weź udział w WenDo. Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu - weź udział w WenDo.
Na WenDo kobiety uczą się jak reagować na przemoc, na różne formy przekraczania granic. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. Aby wziąć udział w WenDo nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.
WenDo to w polskim tłumaczeniu Droga Kobiet". WenDo jest jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet*, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Od "zwykłej" samoobrony WenDo różni się między innymi tym, że bardzo duże znaczenie przywiązuje do wzmacniania umiejętności związanych z asertywną komunikacją. WenDo to jedyna w Polsce metoda samoobrony uwzględniająca perspektywę płci społeczno - kulturowej (gender) i perspektywę feministyczną. W kontekście społeczno-politycznym uwrażliwia i pomaga identyfikować przypadki dyskryminacji i przemocy ze względu m.in. na płeć, kolor skóry, niepełnosprawność, orientację psychoseksualną. Daje możliwość przyjrzenia się własnej socjalizacji, narzuconym społecznie normom i rolom oraz własnym wyobrażeniom na ich temat.
Metody pracyW czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie.
Pełne warsztaty trwają 12 godzin. Warsztaty WenDo są planowane jako całość, nie ma możliwości opuszczenia części zajęć.
Odbędą się 12 i 13 w marca w godzinach 11-17.Co ze sobą zabrać?Na zajęcia najlepiej ubrać się w wygodne ubranie typu dres, warto też mieć buty na płaskiej podeszwie.
O prowadzącej:
Anna Urbańczyk - trenerka równościowa, biznesu i WenDo. Absolwentka Wiedzy o kulturze (Uniwersytet Gdański), Wielokulturowej Europy (Uniwersytet Adama Mickiewicza / British Council). Absolwentka trzech dyplomowanych szkół trenerskich poświęconych edukacji praw człowieka i antyprzemocowych. Certyfikowana trenerka WenDo.
Na co dzień pracuje, jako trenerka biznesu w jednej z międzynarodowych korporacji. Realizuje kilkaset godzin warsztatów z zakresu praw człowieka rocznie m.in. dla Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, British Council, Urzędu Miejskiego w Gdyni, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, Muzeum Polin w Warszawie, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.... Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA).
Pytania związane z metodą można kierować do Anny Urbańczyk na mail: anna.urbanczyk@warsztatyrownosciowe.pl
Kontakt:projektornia@gak.gda.pl / sara.warzynska@gak.gda.pl / 583434691