O co chodzi z tą sztuka współczesną? Oprowadzanie dla seniorów dotyczące projektu G8 - Gimme Shelter, ze szczególnym uwzględnieniem multidyscyplinarności i sensoryczności instalacji oraz z krótkim wykładem dot. historii sztuki zaangażowanej i współczesnej.
Przygotowując ofertę edukacyjną projektu G8 - Gimme Shelter, skupiliśmy się na dwóch aspektach, które są ze sobą nierozłączne, czyli poczucie bezpieczeństwa oraz zmysły.
Przez ostatnie lata w miejskich trendach znaleźć można powrót do natury i powolne odchodzenie od dominacji zmysłu wzroku.
Dlatego też w roku 2022 planujemy zwrócić swą uwagę na pozostałe zmysły i przygotowaliśmy ofertę pełną sensoryczności i czułości. Poczucie bezpieczeństwa, pewność realności doświadczanych sytuacji, dla tak zwanych osób pełnosprawnych zapewnia pełność zmysłów. Co jeśli któreś z nich zostaną nam zabrane? Tak jak w przypadku powikłań choroby spowodowanej wirusem COVID-19, stracimy zapach lub/i smak.
Czy mimo przebywania we własnych domu będziemy czuć się bezpiecznie? A co sprawia, że czujemy się bezpiecznie we własnym mieście? Na te pytania odpowiemy podczas pracy w terenie, działając z instalacjami artystek projektu G8 oraz tkanką miejską.
Prowadząca:
Małgorzata Bujak - Aktualnie pracuje w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, gdzie odpowiedzialna jest za Klub Seniora oraz edukację osób z niepełnosprawnościami. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych (specjalności: Animacja Kultury oraz Krytyka Artystyczna).
Radna Dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana. Współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem Traffic Design, UrbanLabem Gdynia, NOMUSem, Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, tuBAZĄ czy Muzeum Emigracji w Gdyni