Szukasz korzeni swojej rodziny? A może masz wśród krewnych emigrantów? Chcesz dotrzeć do źródeł, dzięki którym lepiej poznasz ich losy? Nie wiesz, jak uporządkować domowe archiwum i odczytać stare rodzinne dokumenty? Te warsztaty są dla Ciebie! Nasi specjaliści pomogą w dotarciu do cennych zasobów oraz nauczą jak z nich korzystać.
Dowiedz się, jakie zasoby kryją archiwa krajowe i zagraniczne. Akta chrztów, małżeństw i zgonów, listy pasażerów-emigrantów, którzy transatlantykami podróżowali z Europy na inne kontynenty, dokumenty związane z ubieganiem się o obywatelstwo w nowym kraju, spisy ludności to przykłady niektórych dokumentów wykorzystywanych w poszukiwaniach genealogicznych do których dostęp jest dziś o wiele łatwiejszy niż wcześniej.
W tym roku wszystkie warsztaty zostaną przeprowadzone przez Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce w formie spotkań online na platformie Click Meeting. Udział w webinarach jest bezpłatny. Aby wziąć udział w spotkaniach należy wcześniej zarejestrować się na wybrany dzień, klikając link w opisie konkretnego wydarzenia. Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres mailowy: genealogia@muzeumemigracji.pl.
Link do rejestracji Podróże emigracyjne na przełomie XIX i XX wieku: https://tkwp.clickmeeting.com/podroze-emigracyjne-na-przelomie-xix-xx-wieku
Tematyka spotkania: Webinar ten poświęcony będzie XIX i XX wiecznej emigracji opowiemy o tym, dlaczego nasi przodkowie emigrowali, jakie były jej najczęstsze kierunki i przede wszystkim jak to sprawdzić. Zaprezentujemy różne rodzaje dokumentacji emigracyjnej, wskażemy portale internetowe i instytucje, które pomogą nam uzyskać informacje o losie naszych przodków za granicą
Prowadzenie: dr Łukasz Podlaszewski, Muzeum Emigracji w Gdyni