Zapraszamy na Miejskie dźwiękowanie. Warsztaty podcastowe". Masz 60 lat i więcej, historię do opowiedzenia i chcesz przekazać ją innym? A może lubisz rozmawiać i dociekać różnych rzeczy? W takim razie te warsztaty są dla Ciebie. Pomożemy ci napisać scenariusz audycji oraz opanować podstawy nagrywania podcastu, dzięki czemu twój GŁOS będzie miał znaczenie.
Co będziemy robić? Podczas warsztatów zapoznamy cię z różnymi sposobami słuchania i przygotowania twórczości dźwiękowej. Wykorzystamy narzędzia do przygotowania audycji.
Efektem dwudniowych warsztatów będzie: stworzenie scenariusza audycji, nagranie głosu i efektów dźwiękowych pod autorski podcast, a także postprodukcja fragmentu audycji.
Zapraszamy na cykl pt. Miejskie dźwiękowanie, w ramach którego odbędą się dwa warsztaty.
19.11.2024 godz. 16:00-19:00
- poznasz formy twórczości dźwiękowej oraz podstawy nagrywania podcastu,
- poprzez ćwiczenia oswoisz się z formą wywiadu radiowego,
- wcielisz się uczestnika miejskiej gry fabularnej,
- stworzysz scenariusz wywiadu radiowego,
- nagrasz miejskie dźwięki i narracje, które wykorzystasz kolejnego dnia.
20.11.2024 godz. 16:00-19:00
- nauczysz się, jak przygotować się do nagrywania,
- zapoznasz się z tematem akustyki i jej wpływu na jakość nagrania,
- zbudujesz ze współuczestnikami tymczasowe studio nagraniowe,
- nagrasz efekty dźwiękowe, które posłużą do zbudowania sygnału audycji (jingla),
- nagrasz swój głos i treść audycji,
- poznasz darmowe programy do obróbki dźwięku na telefonie i komputerze.
Co będzie ci potrzebne: Ciepłe ubranie: odbędziemy krótki spacer dźwiękowy wokół IKM. Ubierz się tak, żeby było ci ciepło i wygodnie.
Telefon przyda się do nagrywania. To będzie też okazja, żeby zapytać o aplikacje, które pozwolą wykorzystać twoje urządzenie do nagrywania.
Dołącz do nas i przygotuj swój pierwszy podcast!
O prowadzących:
Dominik Kasicki: z wykształcenia socjolog oraz magister finansów i rachunkowości. Obecnie pracuje w pralni, a oprócz tego prowadzi podcast literacki, pisze, promuje czytelnictwo oraz pracuje nad książką w ramach Gdańskiego Stypendium Kulturalnego Fundusz Twórczy 2024. Na antenie internetowego Radia Klang prowadził audycję pt. Pierwsza Książka, w której rozmawiał z pisarzami na temat ich literackich debiutów. Jego gośćmi byli m.in. Barbara Piórkowska, Monika Maciasz, Daniel Odija, Paweł Radziszewski, Aleksandra Majdzińska, Kamil Bałuk, Rita Jankowska.
Paulina Pikiewicz: od kilku lat działa aktywnie jako autorka audio opowieści i podcasterka. Równolegle dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą podczas warsztatów (np. w ramach projektu Świetlica dźwiękowa). Menadżerka kultury oraz rysowniczka. Współzałożycielka i główna menagerka chorzowskiego Radia Klang.