Warsztaty rodzinne Foto-lab Centrum Nauki Experyment w Gdyni Gdynia Sprawdź!
stat

Warsztaty rodzinne Foto-lab

Fotografowanie to nic trudnego - przecież każdy z nas ma w kieszeni wysokiej jakości cyfrowy aparat. Wystarczy wyciągnąć smartfon, ustawić kadr, nacisnąć i gotowe! Jednak nie zawsze tak było przecież fotografia klasyczna jest z nami już niemal 200 lat. Tajnikom tej magicznej sztuki poświęcamy nowe Warsztaty rodzinne. Foto-lab.

Co łączy fotografię klasyczną i chemię?
Niemal wszystko! Naukowcy z całego świata przez dziesiątki lat poszukiwali najlepszych sposobów na skuteczne utrwalanie zdjęć. Uczestnicy zajęć mogą wejść w ten niezwykły świat i na własne oczy przekonać się, jak przebiega magiczny proces powstawania zdjęcia.

Podczas warsztatów rodzinnych uczniowie i uczennice:
- poznają procesy chemiczne stojące za powstawaniem fotografii
- własnoręcznie wykonają albuminową odbitkę i kolodionowy negatyw
- przyjrzą się kolorowym i czarnobiałym negatywom pod mikroskopem
- wykonają puszkę do solarygrafii, czyli aparatu fotografującego wędrówkę słońca po niebie

Warsztaty rodzinne, podobnie jak wszystkie aktywności w Centrum Nauki Experyment, odbywają się w bezpiecznych warunkach. Liczba uczestników zajęć została dostosowana do przestrzeni, w której odbywają się zajęcia. Pomieszczenia oraz przyrządy są odpowiednio czyszczone po każdych zajęciach. Wszyscy uczestnicy warsztatów zostaną wyposażeni w jednorazowe rękawiczki ochronne. Zarówno pracowników CNE, jak i gości, obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust.