Warsztaty rodzinne. Z czym to się je? Przyprawy świata Centrum Nauki Experyment w Gdyni Gdynia Sprawdź!
stat
PATRONAT

Warsztaty rodzinne. Z czym to się je? Przyprawy świata

Czy gotowanie to nauka? Oczywiście, że tak. Podczas październikowych warsztatów rodzinnych wejdziemy zatem w świat niezwykle ważnego elementu kuchni - przypraw!

w każdy czwartek (od 01.11.2021 do 27.01.2022), g. 17:00 - 18:30

Gdańsk, ul. Traugutta 79
Na zajęciach Z czym to się je? od naukowej strony sprawdzimy, jaka substancja powoduje uczucie ostrości produktu i poznamy skalę pikantności potraw. Ale przyjrzymy się także historii przypraw, a w poznaniu wielu z nich pomogą nam ludowe wierzenia. Czy przy pomocy przypraw można namalować wielobarwny obraz? Jak stworzyć własny olejek anyżowy? I jak własnoręcznie zasadzić pachnące zioła? Na te pytania znajdziecie odpowiedź podczas październikowych WARSZTATÓW RODZINNYCH w Experymencie.

Jeśli Ty i twoja rodzina przepadacie za nauką i zabawą, z pewnością zainteresuje Was nasz program lojalnościowy. Podczas wrześniowych warsztatów uczestnicy otrzymają specjalne karty do zbierania pieczątek z Panem Kulką. Za wzięcie udziału we wszystkich trzech WARSZTATACH RODZINNYCH (wrześniowych, październikowych i listopadowych), czyli zebranie wszystkich pieczątek, będziecie mogli skorzystać z bezpłatnego zwiedzania naszych wystaw z edukatorem, który opowie o stanowiskach i przedstawi dotyczące ich naukowe ciekawostki!

WARSZTATY RODZINNE, podobnie jak wszystkie aktywności w Centrum Nauki Experyment, odbywają się w bezpiecznych warunkach. Liczba uczestników zajęć została dostosowana do przestrzeni. Przez wzgląd na wygodę naszych gości WARSZTATY RODZINNE będą odbywać się jednocześnie w dwóch salach, a nad ich przebiegiem czuwać będą edukatorzy. Pomieszczenia oraz przyrządy są odpowiednio czyszczone po każdych zajęciach. Wszyscy uczestnicy warsztatów zostaną wyposażeni w jednorazowe rękawiczki ochronne. Zarówno pracowników CNE, jak i gości obowiązuje także konieczność zakrywania nosa i ust.

17-18 października 2020, godz. 12:15 i 15:00 (w zależności od wolnych miejsc)
czas: ok. 1 godz.