Warsztaty tańca irlandzkiego i szkockiego Akademickie Centrum Kultury UG ALTERNATOR Gdańsk Sprawdź!
stat

Warsztaty tańca irlandzkiego i szkockiego

Sekcja Tańca Irlandzkiego i Szkockiego UG zaprasza na otwarte warsztaty taneczne dla początkujących, połączone z naborem do Sekcji. W trakcie dwudniowego bloku warsztatów poznacie podstawowe kroki wykorzystywane w tańcach irlandzkich i szkockich oraz kilka prostych układów tańczonych na tzw. ceili / ceilidh, czyli tradycyjnych potańcówkach. Po warsztatach zostanie otwarta nowa grupa początkująca, więc jest to okazja by dołączyć do regularnych zajęć w Sekcji!

w każdy piątek (do 30.06.2023), g. 17:00

Doświadczenie w tańcu nie jest wymagane, potrzebny jest jedynie wygodny strój i miękkie obuwie (tenisówki lub baletki).

Jako pierwsze w bloku odbędą się warsztaty tańca szkockiego (15. października). Jesteście fanami Bravehearta i Outlandera, macie słabość do kiltów i niestraszne są wam dźwięki dud? W takim razie powinniście spróbować też tańca!

Tańce szkockie są mocno związane z historią swojej ojczyzny, w ruchach tancerzy można znaleźć odbicie dawnych bitew, bohaterskich czynów i hartu ducha szkotów, ale też wesołego czasu spędzanego na balach. Jeśli chcecie stać się częścią tej długiej tradycji zapraszamy na otwarte warsztaty tańca szkockiego.

Drugiego dnia bloku odbędą się warsztaty tańca irlandzkiego (16. października). Taniec irlandzki rytmicznie wybijane dźwięki w stepie, zwinne ruchy, skoczna muzyka jak tego nie lubić? Przenieście się z nami do krainy elfów, skrzypiec i rozrób w pubach. Zapraszamy na otwarte warsztaty tańca irlandzkiego!

Informacja o biletach

Pytania i zapisy: kontakt@trebraruna.pl

Przeczytaj także