Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty z tańca współczesnego!
GRAFIK:
Piątek:
- dzieci (minimum 2 lata nauki tańca)
16:00-17:30 Sara
17:30-19:00 Michał
Sobota:
- młodzież
10:00 -12:00 Sara
12:00-14:00 Michał
- dorośli
15:00 - 17:00 Sara
17:00 19:00 Michał
Niedziela :
- młodzież
10:00 -12 :00 Sara
12:00-14:00 Michał
- dorośli
14:00 - 16:00 Sara
16:00 18:00 Michał
zapisy: biuro.zakladkulturalny@gmail.com
(Warunkiem utworzenia grupy jest 12 zgłoszeń w każdej z grup)SARA KOZŁOWSKA - Swoją przygodę z tańcem zaczęła w Łódzkiej Szkole Baletowej, gdzie zdobyła wiedzę na temat tańca klasycznego, ludowego i historycznego. Po kilku latach trafiła do Teatru V6, gdzie poznała techniki showowe i akrobacje (pole dance, flying pole, aerial hoop). Jednak gdy dołączyła do Grupy KIJO, jej sercem zawładnął taniec współczesny i to właśnie tą techniką Sara zajmuje się przede wszystkim.Obecnie łączy wszystko w jeden magiczny miks, podróżując i wciąż zbierając nowe doświadczenia do swojego języka ruchowego. festiwale: FRU Festiwal, Na Bosaka, Summer Intensive w Portugalii długofalowy rozwój: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. F.Parnella w Łodzi, Grupa KIJO, Teatr V6, Akademia Muzyczna, samokształcenie polscy nauczyciele: m.in. Adrian Bartczak, Michał Ratajski, Witold Jurewicz, Jacek Owczarek, Dawid Lorenc, Krzysztof Skolimowski, międzynarodowe warsztaty: m.in. Tomislav English, Ricardo Ambrozio, Mate Meszaros, Fighting Monkey, Rakesh Sukesh, Chloe Beillevaire, Rosanna Gamson. Specjalizacją Sary jest przede wszystkim taniec współczesny, w którym przemyca taniec fizyczny, pracę z mobilizacją ciała, improwizację, pracę z partnerem, choreografię, naukę akrobatycznych myczków.
MICHAŁ PRZYBYŁA - jest absolwentem studiów licencjackich na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w zakresie tańca i choreografii. Studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Media Interaktywne i Widowiska. Ukończył również program MASA, organizowany przez Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu, oraz staż w KCDC. W latach 2016-2020 był artystą tancerzem w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, z którym brał udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca w Lublinie i Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Szanghaju w Chinach. W ramnach pracy z zespole współpracował z takimi artystami, jak: Yoshiko Waki, Rami Beer, Jo Strømgren, Maciej Kuźmiński, Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Aleksandra Dziurosz, Marta Ziółek i Tomasz Bazan. Był choreografem i reżyserem spektaklu MOVE do mnie w Łodzi, który stworzył wraz z grupą Urban Movement w 2016 roku (premiera w Arterion Studio w Łodzi przy wsparciu Akademii Humanistyczno
Ekonomicznej). W 2018 roku rozpoczął projekt Inicjatywa żywa, skierowany do tancerzy i osób niepełnosprawnych fizycznie, który przeprowadził w Pawilonie w Poznaniu oraz był choreografem spektaklu teatralnego Ausgang w reżyserii Mirka Kaczmarka, w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Wraz z Dominikiem Więckiem założył nieformalny kolektyw twórczy Direct Message Collective i stworzył spektakl Bromance (koncepcja, reżyseria, choreografia i wykonanie, 201w ramach rezydencji Nowa Generacja, organizowanej przez Scenę Roboczą w Poznaniu, który został laureatem II Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The Best OFF, wyróżnienie podczas 54. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2019. Współtworzył również spektakl/instalację Animalia (2019), zrealizowanego przez kolektyw w ramach programu Pawilon Otwarty w Poznaniu. Dwukrotnie uczestniczył w warsztatach Vertigo masterclass w Izraelu, organizowanych przez Vertigo Dance Company, a także w Gaga Lab, realizowanych przez Batsheva Dance Company. W 2020 roku otrzymał stypendium twórcze Miasta Kraków oraz został rezydentem Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Wraz z Dominikiem Więckiem jest rezydentem TanzFaktur w Köln w Niemczech w ramach programu INKUBATOR 2020. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz aktualnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2020/II.