stat
Impreza już się odbyła
lut 14

piątek, g. 18:00 - 21:00

Gdańsk, Collegium Gedanense
bilety 150 zł
przedsprzedaż 120 zł

w każdy wtorek (do 01.07), g. 16:15

Gdańsk,
bilety 150-350-680 zł
Kwartalnik KZO (Korespondencja z ojcem) zaprasza na cykl bezpłatnych letnich warsztatów twórczych dla uczniów liceów:

Warsztaty twórczego myślenia - 6 lipca

Uczestnicy zajęć będą mogli się zapoznać ze współczesnymi zagadnieniami z tematyki psychologii twórczości, a także dowiedzieć się, w jaki sposób myślenie, spostrzeganie, pamięć i uwaga mogą przekładać się na to, jak twórczy jesteśmy. Głównym punktem warsztatu będzie wzięcie udziału w różnorodnych ćwiczeniach, mogących usprawnić kreatywne myślenie, dochodzenie do twórczych rozwiązań i ułatwiających rozwiązywanie oryginalnych problemów.

Warsztat będzie przeprowadzony w dwóch sesjach trwających po trzy godziny lekcyjne każda.

Optymalna liczba uczestników to 12 osób. Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie do 4 lipca br. zgłoszenia na adres warsztaty@korespondencjazojcem.pl., w tytule wpisując "Kreatywne myślenie".

Zgłoszenie powinno zawierać dane kontaktowe (imię, nazwisko, nr telefonu) oraz krótkie uzasadnienie chęci udziału w warsztatach.

Zajęcia poprowadzi Daniel Krokosz, psycholog, nauczyciel akademicki, redaktor kwartalnika literackiego "Korespondencja z ojcem".

Warsztaty reporterskie - 10 i 31 lipca

Pierwsze spotkanie poświęcone będzie warsztatowi reporterskiemu: wyborowi tematu, zbieraniu materiału, przygotowaniu do rozmowy z bohaterem i pracy nad tekstem. Uczestnicy zaproponują własne tematy na reportaż. Na jego napisanie będą mieli trzy tygodnie, po czym teksty omówione zostaną na drugim spotkaniu.

Przewidywana liczba uczestników to maksymalnie 6 osób. Zainteresowanych prosimy o wysłanie do 7 lipca br. zgłoszenia na adres warsztaty@korespondencjazojcem.pl., w tytule wpisując "Warsztaty reporterskie".

Zgłoszenie powinno zawierać dane kontaktowe (imię, nazwisko, nr telefonu) oraz krótkie uzasadnienie chęci udziału w warsztatach; można również załączać teksty prozatorskie własnego autorstwa.

Warsztaty poprowadzi Kamil Kaczmarski, redaktor kwartalnika literackiego "Korespondencja z ojcem", student Instytutu Reportażu w Warszawie.

Warsztaty malarskie - 17-18 lipca i 24-25 lipca

Warsztaty w formie plenerowych zajęć z podstaw malarstwa odbędą się w dniach 17-18 lipca (godz. 10:00-14:00) oraz 24-25 lipca (godz. 10:00-14:00) - wcześniej uczestnicy powinni zaopatrzyć się w szkicownik i dowolne przybory malarskie.

Warsztaty przewidziane są na 8 osób. Zainteresowanych prosimy o wysłanie do 10 lipca br. zgłoszenia na adres warsztaty@korespondencjazojcem.pl., w tytule wpisując "Warsztaty malarskie".

Zgłoszenie powinno zawierać dane kontaktowe (imię, nazwisko, nr telefonu) oraz dowolną pracę malarską, rysunkową lub graficzną w załączniku maila.

Zajęcia poprowadzi Michał Sosiński, absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, redaktor periodyku graficznego "Krecha" i kwartalnika literackiego "Korespondencja z ojcem"; oprócz malarstwa zajmuje się sitodrukiem, szeroko pojętą grafiką i wizualizacjami.

Warsztaty poetyckie - 2, 3 i 5 sierpnia

Warsztaty koncentrować się będą na autorskim podejściu prowadzącego do poezji i literatury w ogóle. Zajęcia składać się będą z dyskusji i ćwiczeń o charakterze warsztatowym. W ramach spotkań uczestnicy dostaną do wykonania pracę domową, której efekty zaprezentują podczas ostatniego dnia warsztatów.

Liczba uczestników jest mocno ograniczona. Zgłoszenia zawierające dane kontaktowe (imię i nazwisko, nr telefonu) i od 4 do 6 wierszy prosimy przesłać do 12 lipca br. na adres warsztaty@korespondencjazojcem.pl, w tytule maila wpisując "Warsztaty poetyckie".

Zajęcia poprowadzi Jakobe Mansztajn, rocznik '82, poeta, bloger. Zastępca redaktora naczelnego kwartalnika "Korespondencja z ojcem", współautor cyklicznej imprezy poetyckiej K3 Sopot Slam, za którą otrzymał nagrodę im. Andrzeja Walentynowicza. Publikował m.in. w Tygodniku Powszechnym, Portrecie, FA-arcie, Gazecie Wyborczej, Ricie Baum, Pograniczach, Cegle. Autor książki "Wiedeński high life" (Portret, 2009), za którą otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius 2010 w kategorii "debiut roku", a także nominację do Nagrody Literackiej Gdynia w dziedzinie poezji i III nagrodę w konkursie na najlepszy debiut poetycki roku 2009 "Złoty Środek Poezji".