W trakcie warsztatu uczestnicy nauczą się obsługi mikrokontrolera Arduino. Poczynią pierwsze kroki w języku programowania i wspólnie stworzą interaktywnego robota.
29 listopada 2013, godz. 16:00 - 20:00
30 listopada 2013, godz. 12:00 - 18:00
1 grudnia 2013, godz. 12:00 - 18:00
Prowadzenie: Christoph Veigl Urządzenia elektroniczne są wszechobecne w naszym codziennym życiu. Nie tylko odpowiadają za najróżniejsze funkcje w domowych urządzeniach, ale mogą być także użyteczne w tworzeniu alternatywnych interfejsów i artystycznych tworów. Łatwe w użyciu platformy rozwojowe dla mikrokontrolerów, takie jak Arduino, umożliwiają laikom pracę z czujnikami, siłownikami, a także tworzenie programowalnych urządzeń. Platformy te przyczyniają się do wzrostu popularności hackerspace czy społeczności Do-It-Yourself.
Christoph Veigl - austriacki informatyk i artysta multimedialny. Studiował socjologię na Uniwersytecie Wiedeńskim oraz informatykę medyczną na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu. Jego kariera artystyczna rozpoczęła się w 1992 roku, gdy, wraz z Magnusem Wurzerem, założył artystyczne stowarzyszenie SHIFZ. Stworzył wiele robotycznych dzieł sztuki oraz interaktywnych instalacji bazujących na biosygnale. Podróżował po Europie i Stanach Zjednoczonych z takimi obiektami jak
BrainWashing Machine czy
Alan the Telepresence Robot. W 1999 roku SHIFZ zorganizowało pierwszą edycję
Roboexotica - festiwalu dla robotów koktajlowych, który jest uznawany za wiodący w elektronicznej kulturze koktajlowej. Christoph Veigl aktualnie pracuje i wykłada na Politechnice Wiedeńskiej na wydziale Embedded Systems.
Zgłoszenia na warsztaty: manmachine@laznia.pl (imię, nazwisko i numer kontaktowy)
Uwaga! Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.Warsztaty organizowane w ramach
MAN | MACHINE. Jest to drugi obok
Dźwiękowisk projekt realizowany w ramach programu
Art+Science Meeting.
Man|Machine to seria warsztatów skoncentrowana na wykorzystaniu technologii robotycznej i inżynierii w działaniach artystycznych.
Kurator: Łukasz Szałankiewicz
Koordynator: Krzysztof Miękus
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.