stat
Impreza już się odbyła

Centrum Nauki Experyment zaprasza rodziców, nauczycieli oraz dzieci na webinar, podczas którego edukatorzy oraz goście pokażą i powiedzą, jak w praktyce urozmaicać lekcje chemii, bez względu na to czy odbywają się one w szkołach, czy w domu.

lis 9-10

sobota - niedziela, g. 11:00, 13:00

Gdynia,
bilety 20 zł
mar'25 15

sobota, g. 10:15

Trójmiasto, Online
bilety 15 zł
Webinar Rodzinne eksperymentowanie Chemia.
Gość: Agnieszka Biłda z dziećmi
spotkanie będzie transmitowane na facebookowym fanpageu Centrum Nauki Experyment.

Webinar będzie podzielony na 2 części:
- warsztat, podczas której chemiczka, edukatorka Experymentu Aleksandra Zacharska przeprowadzi szereg reakcji chemicznych wraz z zaproszonymi gośćmi - Hanią i Erykiem

- rozmowa z Agnieszką Biłdą, mamą Hani i Eryka, która aktywnie działa w zakresie wspierania dzieci podczas edukacji domowej. Pani Agnieszka od początku 2020 roku tworzy razem z innymi rodzicami przestrzeń poznawania świata dla dzieci uczestniczących w edukacji domowej, czyli Hombandę.

Wspólnie odpowiedzą na pytania -  jak nauczyć się chemii w domowych warunkach, bez zaplecza i wyposażenia specjalistycznego laboratorium. W jakim zakresie składniki znalezione w naszych kuchniach mogą zastąpić odczynniki chemiczne? Co z podstawą programową i czy istnieją obawy związane z przekazywaniem wiedzy z przedmiotów ścisłych przy braku specjalistycznego wykształcenia? Poruszony zostanie też ważny temat zajęć online czy bierna obserwacja reakcji na ekranie komputera w jakimkolwiek stopniu dorówna samodzielnie wykonanym doświadczeniom?

W trakcie webinaru uczestnicy dowiedzą się m.in.:
Jak tworzyć domowe wskaźniki i wykrywacze różnych substancji.
Jak budować wulkan tryskający lawą.
Jakie domowe eksperymenty można przeprowadzić z użyciem najzwyklejszego jajka.
Jak stworzyć domowe pasty i kule do kąpieli.

Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu Domowy popularyzator nauki będącego częścią projektu SPINaj naukę dofinansowanego z Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad wydarzeniem objęły serwis Nauka w Polsce PAP, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki oraz blog Profesorskie Gadanie.