Wędrówka przez serce Parku Narodowego Bory Tucholskie Swornegacie Sprawdź!
stat

Wędrówka przez serce Parku Narodowego Bory Tucholskie

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek pieszych i rowerowych w ramach promocji zdrowego trybu życia poprzez rekreację i turystykę po regionie Pomorza. Wycieczki adresowane są do tych wszystkich, którzy mają ochotę na aktywny wypoczynek na łonie przyrody. W niedzielę, 12 grudnia odbędzie się ostatnia tegoroczna wędrówka weekendowa w ramach poznawania ciekawych zakamarków naszego regiony. Tym razem głównym celem będzie serce Parku Narodowego Bory Tucholskie. Na 22,5 km trasie poznamy wiele ciekawych zakamarków głównego obszaru chronionego. Pokonamy drewniane kładki przez torfowiska i jeziora lobeliowe, zobaczymy także najstarszy dąb w regionie o nazwie Bartuś. Organizatorzy wędrówki pokrywają bilety wstępu do parku za uczestników, którzy zarejestrują się do czwartku, 9 grudnia do godz.12:00. Na zakończenie wędrówki, chętni będą mogli skorzystać także z gorącego posiłku w zaprzyjaźnionym pensjonacie w Swornychgaciach.

w każdą środę (do 31.05), g. 19:00

Gdańsk, ul. Konrada Leczkowa 27
lut 13

niedziela, g. 7:00 - 18:30

Słowiński Park Narodowy, Czołpino-Łeba
Zobacz nasze wideo relacje z poprzednich wycieczek:

>>> Wideo relacja z całodziennej wycieczki pieszej do Kalwarii Wejherowskiej
>>> Wideo relacja z całodziennej wycieczki rowerowej po Szwajcarii Kaszubskiej
>>> Wideo relacja z rodzinnej wędrówki do neolitycznej kopalni bursztynu
>>> Wideo relacja z czwartkowej, popołudniowej wycieczki pieszej po pracy
>>> Wideo relacja z czwartkowej, popołudniowej wycieczki rowerowej po pracy


1. Program bezpłatnych wycieczek w grudniu:

Od Listopada po kwiecień, jedna z czwartkowych, wieczornych wędrówek po pracy zostanie poświęcona na spacer z przewodnikiem po Gdańsku. Za każdym razem wybierzemy inny obszar, tak abyście mogli poznać to piękne miasto z różnych perspektyw. Na dobry początek zobaczymy drogę królewską i Główne Miasto. Następnie Śródmieście, Dolne Miasto, Biskupią Górkę, Stocznię Cesarską, a także oddaloną od ścisłego centrum Oliwę. A jak dzień będzie już dłuższy przejdziemy się wśród gdańskich murali oraz dworów i pałaców Dolnego Wrzeszcza. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, na wycieczki z przewodnikiem po mieście będą obowiązywały wcześniejsze zapisy.

Wędrówki w czwartki po pracy

- 02.12. - Przez wzgórza górujące nad potokiem Strzyży
- 09.12. - Do Doliny Elfów, na spotkanie ze Świętym Mikołajem (obowiązują zapisy)
- 16.12. - Gdańsk z przewodnikiem: tajemnice Starego Miasta (obowiązują zapisy)
- 23.12. - Pomniki przyrody górnych tarasów Gdańska
- 30.12. - Z plecakiem pełnym kamieni, przez góry... Gdańska
                 (wypad w ramach poświątecznego spalania kalorii)

 Całodniowe wycieczki w weekendy :

- 04.12. - Wycieczka rowerowa wśród wydm Borów Nadmorskich
- 05.12. - Rodzinna wędrówka przez Wydmy Lubiatowskie
- 12.12. - Wędrówka przez Park Narodowy Bory Tucholskie

2. Idea wycieczek z Olivią Business Centre i Grupą Rekreacyjną 3miasto:

Podczas naszych wycieczek turystycznych, które realizujemy w środku tygodnia po pracy poznajemy zakamarki dolnych i górnych tarasów trójmiejskiej aglomeracji. Zaś w weekendy, gdy czasu jest więcej zagłębiamy się w ciekawostkach krajoznawczych regionu. Pokonujemy liczne wzniesienia, doliny, polany, miejsca powiązane z historią. Podglądamy przepiękną przyrodę, zarówno tą ożywioną w postaci różnych gatunków drzew, jak i nieożywioną przejawiającą się tajemniczymi głazami. Poznajemy legendy i historie powiązane z ciekawymi miejscami, architekturą Pomorza. A wszystko po to by lepiej się poznać i zintegrować amatorów aktywnego wypoczynku.

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek pieszych w środku tygodnia po pracy oraz w weekendy. To wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku i poznania nowych pozytywnie zakręconych osób. Więcej zdjęć ()

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek pieszych w środku tygodnia po pracy oraz w weekendy. To wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku i poznania nowych pozytywnie zakręconych osób.

fot. GR3miasto

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek pieszych w środku tygodnia po pracy oraz w weekendy. To wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku i poznania nowych pozytywnie zakręconych osób.

fot. GR3miasto3. Do kogo skierowana jest trasa, jak przygotować się na wycieczkę ?

Wycieczka adresowana jest do osób dorosłych, amatorów turystyki pieszej gustujących w wędrówkach turystycznych połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Młodzież, dzieci, mogą wziąć udział w wędrówce o ile są w stanie dostosować się tempem i tylko pod opieką rodziców lub pełnoprawnych opiekunów.

Tym razem zwierząt nie zamieramy: o czym mówi regulamin Parku Narodowego

4. Jak się ubrać, co zabrać ?

Dla własnego komfortu warto ubrać się na sportowo, tak aby odzież nie krępowała ruchów. Zważywszy na dość urozmaicony teren sugerujemy buty trekkingowe o twardej podeszwie, gdy jest wilgotno najlepiej za kostkę. Dla lepszej koordynacji i równowagi w terenie, warto wziąć kije nordic-walking lub trekkingowe. Na wędrówkę należy zabrać także prowiant, a w szczególności coś do picia, co by po drodze nie zaschło w gardle.

>>> Zobacz trasę naszej wędrówki na mapie cyfrowej

5. Dystans do pokonania: max. 22,5 km

6. Tempo: turystyczne, ale bez zamulania

7. Świadczenia:

- Opieka przewodników na trasie (prowadzący i zamykający grupę)
- Bilety wstępu do parku narodowego (tylko dla osób zgłoszonych do czwartku, 9 grudnia*)
- Apteczka pierwszej pomocy z wyposażeniem dla piechurów
- Pamiątkowe zdjęcia do 2 dni po wydarzeniu

8. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wycieczki:

Swornegacie, parking przy Pensjonacie Brzozowe Zacisze
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
(ustaw ją jako miejsce docelowe i kieruj się wg wskazówek mapy Google)
- Zbiórka o godz. 9:30 / wyjazd busami do miejsca rozpoczęcia wędrówki
- Czas trwania wycieczki: max. do godz. 15:00

Nasze wycieczki pozwalają aktywnie spędzić czas, poznać ciekawe zakamarki całego regionu. Z nami z pewnością będzie raźniej. Kto wie, może to właśnie na naszych wycieczkach i wyprawach poznasz bratnią duszę, aby w przyszłości kontynuować swój własny szlak? Tak czy siak dajemy takie możliwości... na koncie mamy już kilka małżeństw i paczek znajomych ;) Więcej zdjęć ()

Nasze wycieczki pozwalają aktywnie spędzić czas, poznać ciekawe zakamarki całego regionu. Z nami z pewnością będzie raźniej. Kto wie, może to właśnie na naszych wycieczkach i wyprawach poznasz bratnią duszę, aby w przyszłości kontynuować swój własny szlak? Tak czy siak dajemy takie możliwości... na koncie mamy już kilka małżeństw i paczek znajomych ;)

fot. GR3miasto

Nasze wycieczki pozwalają aktywnie spędzić czas, poznać ciekawe zakamarki całego regionu. Z nami z pewnością będzie raźniej. Kto wie, może to właśnie na naszych wycieczkach i wyprawach poznasz bratnią duszę, aby w przyszłości kontynuować swój własny szlak? Tak czy siak dajemy takie możliwości... na koncie mamy już kilka małżeństw i paczek znajomych ;)

fot. GR3miasto9. Zgłoszenia i warunki udziału:

Z uwagi na ograniczoną ilość uczestników, zgłoszenie należy wysłać mailem:
Dane do zgłoszenia: imię, nazwisko, nr telefonu oraz adres mailowy do korespondencji.
Uwaga: niepełne zgłoszenia nie będą brane pod uwagę !
- Na zgłoszenia czekamy tylko i wyłącznie do czwartku, 9 grudnia do godz. 12:00*
- Bilety wstępu do parku narodowego pokrywają organizatorzy
!!! Zgłoszeń nie przyjmujemy po upływie wyznaczonego terminu !!!
Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

Wycieczkę prowadzi:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rekreacyjna 3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Olivia Business Centre