Dzień Zakochanych to wspaniała okazja na "randkę z wydmami". Zauroczeni wędrówkami przez piaszczyste góry Wybrzeża Słowińskiego, tym razem wyruszamy na spotkanie z madwinami rozciągającymi się między Rowami a Czołpinem. Słońca i śniegu Ci nie gwarantujemy, ale dobrej zabawy i humoru - owszem. Jedyne co jest pewne, na szlakach prócz nas nie spotkamy żywej duszy, wszak to nie pora do wylegiwania się na piaskach.
Słowiński Park Narodowy to obszar objęty ścisłą ochroną, dlatego też poruszać się będziemy tylko wyznakowanymi szlakami turystycznymi i ścieżkami dydaktycznymi, które wskazała nam Dyrekcja Parku.
Dystans wędrówki: max. 23 km
Wędrówkę rozpoczynamy w miejscowości Rowy a kończymy w Czołpinie. Na początku naszej marszruty udamy lasem wzdłuż brzegu Jeziora Gardno. Małą przerwę zrobimy na pomoście widokowym, z którego rozpościerają się przepiękne pejzaże na ogromny akwen. Następnie zagłębimy się w Mierzei Gardnieńskiej i udamy się w kierunku plaży. Wzdłuż morza udamy się aż po widoczną na horyzoncie najwyższą z lokalnych wydm- Białą Górę. Następnie ponownie zagłębimy się z pięknych, wiecznie zielonych lasach iglastych, przez które dotrzemy nad przeurocze Jezioro Dołgie Małe. Na pomoście widokowym przewidujemy kilkunastominutowy postój. Dalej podążymy w kierunku prastarej, liczącej ponad 5 tys. lat puszczy, której szczątki co jakiś czas odsłania morze. Przed nami więc kolejny odcinek wędrówki plażą. Brzegiem Morza Bałtyckiego tym razem powędrujemy aż po najpiękniejszą z tutejszych madwin - Wydmę Czołpińską. Tam też planujemy kolejną przerwę. Wędrówkę zakończymy w okolicach Smołdzińskiego Lasu, skąd autokarem wrócimy do Trójmiasta.
2. Tempo wędrówki i poziom trudności Rajdu:
-Rajd wędrowny skierowany jest do osób średniozaawansowanych, które są w stanie przejść 20 km w terenie piaszczystym. Osoby, które brały udział we wcześniejszych naszych wędrówkach, których trasa opierała się o dość urozmaicony teren i dystans 18-25 km, spokojnie dadzą sobie radę. -Tempo wędrówki jest dostosowane do możliwości uczestników, z uwzględnieniem komfortowych warunków uczestnictwa dla całej grupy. -Średnie tempo przejścia wyniesie 4 km/h, a wędrówka wraz z postojami powinna zająć nie dłużej niż 6-7 godzin. -Z uwagi na porę roku postoje podczas marszu będą nie dłuższe niż 10 minut.
3. Organizacja i dojazd:
-Wędrówkę rozpoczynamy w Rowach (150 km od Trójmiasta) -Wędrówkę kończymy w Czołpinie (130 km od Trójmiasta). -Uczestnikom wyprawy zapewniamy transport w obie strony luksusowym autokarem. -Transport do i z miejsca rajdu turystycznego zapewnia Biuro Turystyczne Paweł.
4. Wpisowe i rezerwacja Rajdu:
-Opłata za uczestnictwo w wędrówce : +100 zł za osobę * * opłatę należy uiścić przelewem na konto, w terminie do 3 dni roboczych od momentu zgłoszenia * konto do przelewu otrzymasz w mailu zwrotnym w momencie zgłoszenia się na wędrówkę.
>>> W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, nr telefonu oraz miejsce wyjazdu
-Ilość miejsc jest ograniczona. -Minimum 20 osób, maksimum 54 osoby
Uwaga: Uczestnik wędrówki wybiera się na własną odpowiedzialność
5. Program Wędrówki:
-6:30 - 7:00 wyjazd z Trójmiasta:
+6:30 - odjazd z górnego parkingu przy Hali Oliwii, dokładna lokalizacja: Gdańsk Oliwa, parking od ul. Bażyńskiego (zobacz mapę)
+7:00 - odjazd z parkingu autobusowego przy dworcu PKS Gdynia Główna dokładna lokalizacja: Gdynia Główna, Plac Konstytucji (zobacz mapę)
>>>Każdy z uczestników zgłasza organizatorowi miejsce, gdzie będzie wsiadał.
Prosimy o punktualność! Na spóźnialskich nie czekamy!
+/- 9:30 -przyjazd do Rowów -9:45 - 16:00 - Wędrówka przez Słowiński Park Narodowy -ok. godz. 16:00 - wracamy do Trójmiasta* -ok. godz. 18:00 - przyjazd do Trójmiasta*
6. Wyżywienie:
-Wyżywienie, każdy uczestnik zapewnia je sobie we własnym zakresie +Organizator zaleca zabranie ze sobą suchego prowiantu oraz napojów na drogę, gdyż podczas wędrówki nie będzie możliwości ich zakupu!
7. Należy zabrać ze sobą:
-Wygodne buty, najlepiej za kostkę (błoto na piaskach raczej nam nie grozi ;) -Odzież adekwatną do pogody / ewentualnie coś na zmianę -Aparat fotograficzny / kamerę dla utrwalenia pięknych miejsc -Suchy prowiant oraz zapas picia
-Koleżankę, kolegę, żonę, męża, rodziców, dziadków... ...a także chęci na poznanie nowych pozytywnie zakręconych osób
Na trasie naszej wędrówki przez Mierzeję Gardnieńską zobaczyliśmy las sprzed 5 tys. lat!