stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Weekend Teatralny dla Wszystkich

Teatr, jaki jest, każdy widzi. Ale czy na pewno? Utarło się, że teatr to sztuka wysoka, podziwiana w konkretnych okolicznościach: w smokingu czy sukni wieczorowej, z lampką wina. Ale teatr tak naprawdę powinien być dla wszystkich. Dla młodszych i starszych, dla rodziców i dzieci, dla pełnosprawnych oraz osób z niepełnosprawnościami. Dla nas wszystkich. Dlatego chcemy Was zaprosić na nasz Weekend Teatralny dla Wszystkich - propozycję składającą się z pięciu wydarzeń łączących tematy teatru oraz perspektywy postrzegania świata przez osoby z niepełnosprawnościami.

Przewidujemy tłumaczenie na Polski Język Migowy (oprócz zajęć tanecznych, których forma nie wymaga takiego tłumaczenia).
Plan Weekendu:

3 grudnia (sobota):

12:00 Czytanie performatywne U
rodziny prawie wszystkich, dla dzieci 5+ i opiekunów,
(5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny), tłumaczenie PJM
(Czytanie performatywne sfinansowano w ramach "WINDOWISKA Od Nowa").
Czytanie performatywne Urodziny prawie wszystkich to pomysł reżyserki Anny Wolszczak. Tę propozycję kierujemy do dzieci powyżej piątego roku życia i ich bliskich dorosłych. Wydarzenie będzie się składało z perfomatywnego czytania opowiadań ze zbioru Tona Tellegena o tytule Urodziny prawie wszystkich oraz następujących po nim warsztatów manualnych. Elementy przedstawienia przewidują aktywny udział dzieci.

13:00 Archiwum Społeczne - spotkanie z osobą niewidzącą na temat jej percepcji postrzegania świata, dla wszystkich, (wstęp bezpłatny), tłumaczenie PJM
Archiwum Społeczne w ramach Weekendu Teatralnego dla Wszystkich - spotkanie z osobą niewidzącą na temat jej percepcji postrzegania świata. Po części rozmowy będzie możliwość zadawania pytań, a jeszcze później część doświadczalna w której osoby widzące w towarzystwie przewodnika, osoby niewidzącej, będą mogły wykonać zadania polegające na rozpoznawaniu rzeczy bez użycia zmysłu wzroku.

4 grudnia (niedziela):

15:00 Pokaz finałowy spektaklu zrealizowanego w ramach projektu Niema Opera vol.2", dla wszystkich, (wstęp bezpłatny), tłumaczenie PJM
Projekt wyróżnia wykorzystanie języka migowego jako specyficznego języka teatru, tj. połączenie ruchu scenicznego z opowieścią miganą przez aktorów-amatorów. Pozostałe działania miały na celu włączenie do projektu również osoby z niepełnosprawnością wzrokową oraz intelektualną, które przedstawią swój świat za pomocą sztuki muzycznej i plastycznej, przygotowując wraz z artystami oprawę muzyczną i scenografię spektaklu.

16:00 Warsztaty malarskie pt. "Teatralność codzienności", dla wszystkich, (5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny), tłumaczenie PJM
Podczas warsztatów Julia Tymańska stworzy z uczestnikami obrazy teatralne inspirowane surrealizmem. Warsztaty mają charakter międzypokoleniowy.

17:00 Taniec w ciszy - warsztat z wyobraźni, dla wszystkich - w tym dla osób z dysfunkcją słuchu, (5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny)
To warsztat z wyobraźni, dostępny również dla osób z dysfunkcją słuchu.

Jeśli masz specjalne potrzeby, daj nam znać przy okazji zapisów.
Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy:
projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91