Weekend z Archeologią Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Weekend z Archeologią

Największe doroczne wydarzenie archeologiczne na Pomorzu Weekend z Archeologią w tym roku przebiega pod hasłem Śladami przeszłości. Podczas otwartej imprezy w plenerze uczestnicy będą mogli poczuć się jak zawodowi archeolodzy.

gru 6

niedziela, g. 9:30 - 14:00

Gdańsk Wrzeszcz, ul. Topolowa 7

30 listopada - 6 grudnia 2020

Online
Weekend z Archeologią odbywa się już po raz piąty. Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego, wydarzenie stanowi wyjątkową okazję do poznania dziedziny, która jest zarówno fascynująca, jak i trudno dostępna na co dzień. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku stawia sobie za cel przybliżyć archeologię każdemu, kogo ciekawią skarby ukryte w ziemi.

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób w różnym wieku: dzieci, młodzieży i dorosłych. Najmłodsi mogą spędzić czas na warsztatach, starszych zainteresują na przykład spacery z archeologiem oraz wykłady popularnonaukowe. Całość będzie okraszona pokazami i koncertami. Wszystkie atrakcje w ramach Weekendu z Archeologią są bezpłatne.

W PROGRAMIE:
warsztaty, gry i zabawy,pokazy sokolnicze, wystawa, prezentacja koni i oporządzenia jeździeckiego,
spacery z archeologiem (Wyspa Spichrzów, Kępa Dominikańska, Zamczysko), koncerty zespołu Emigrah,
spotkanie z Maksymilianem Dzikowskim, autorem powieści "Pieśni wydmowej trawy", wykłady popularnonaukowe, projekcje filmowe, ognisko.

Pełny opis imprezy na stronie Muzeum Archeologicznego w Gdańsku: www.archeologia.pl