Weekend z Klimaksem: oprowadzania kuratorskie i autorskie po wystawie Muzeum Emigracji Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Weekend z Klimaksem: oprowadzania kuratorskie i autorskie po wystawie

Wydarzenie w ramach

Od czerwca prezentujemy Wam wystawę Klimaks, która w niezwykły sposób opowiada o fali emigracji Polaków do Ameryki Południowej z przełomu XIX i w XX wieku, eksplorując obszary relacji człowieka i jego środowiska naturalnego, aż do współczesnych zagadnień związanych z ekologią. Do stworzenia tego projektu zaprosiliśmy artystów i naukowców, dzięki czemu powstała unikatowa forma narracji opowiedziana na wiele głosów. W weekend 23 i 24 października zapraszamy na specjalne oprowadzenia z kuratorem i osobami zaangażowanymi w powstanie wystawy.

23.10. (sobota), godz. 13:00
Oprowadzanie kuratorsko-autorskie z Maksymilianem Bochenkiem kuratorem wystawy Klimaks i z Katarzyną Wąsowską - współautorką projektu fotograficznego pt. Czekając na Śnieg.
Zbiórka przy kasie Muzeum w holu Dworca Morskiego

Obowiązują zapisy - TUTAJ

***

Katarzyna Wąsowska artystka, fotografka. Jest współzałożycielką kolektywu wydawniczego i czytelni self-publishingu "Ostrøv" w Poznaniu.. Odnosząc się do literatury naukowej i paranaukowej, opierając swoje wizualne badania na archiwach i wywiadach z ludźmi, buduje opowieści o konkretnych miejscach lub określonych społecznościach. Jej prace pokazywane były między innymi na festiwalach takich jak TIFF Festival we Wrocławiu, Encontros da Imagem w Bradze, Athens Photo Festival.

Maksymilian Bochenek - krytyk i kurator sztuki, w Muzeum Emigracji odpowiada za linię programową i realizację wydarzeń kulturalnych. Autor wystaw: Carboland. Historia emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i Belgii w latach 1919 - 1939, wystaw prezentowanych na Opener Festiwal 2018 i 2019, Do jutra! Międzynarodowy Festival Sztuk Wizualnych Alternativa 2013, Shoenberg! w IS Wyspa w Gdańsku, Re- Designing the East w VKW w Stuttgarcie, Nauczyciele Sokrates u Duchampa w IS Wyspa w Gdańsku. Publikował m.in. w SZUMIE, Obiegu, Visual Communication, Springerin.