Wendy Lands Teatr Muzyczny Gdynia Kup Bilet !
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Wendy Lands

jazz

termin
sie 27
niedziela Godz. 20:00
miejsce Teatr Muzyczny
adres Gdynia, pl. Grunwaldzki 1
bilety
90 - 140 zł
Patronat

Wendy Lands, kanadyjska diva, znakomita wykonawczyni przebojów Władysława Szpilmana po raz pierwszy w Polsce na Ladies' Jazz Festival 2017.

BOTO Wild Jam

lut 21

czwartek, g. 21:00

Sopot,


Wendy Land zasłynęła występami w kanadyjskiej produkcji musicalu Nędznicy, była dwukrotnie nominowana do nagrody dla najlepszego artysty i za przebój Radia Kanadyjskiego. Rozpoczęła swą artystyczną drogę od fascynacji twórczością Carol King, Keitha Jarretta, Stevie Wondera, Cheta Bakera i Billie Holliday. Zainteresowania muzyczne i sposób interpretacji stawiają artystkę w tym samym szeregu co Norah Jones czy najsławniejsze wykonawczynie utworów Bacharacha. Śpiewa jazz i piękny melodyjny pop.

Wendy Lands jest znana w Polsce przede wszystkim jako fantastyczna wykonawczyni niezapomnianych piosenek Władysława Szpilmana. Na naszym rynku płytę tę wydało w zeszłym roku Polskie Radio. Wydawnictwo zawiera między innymi takie utwory jak "Deszcz" (Someday We Will Love Again) z repertuaru Reny Rolskiej czy "Tak mało Cię znam" (Dancing With Antonio) z repertuaru Sławy Przybylskiej', "Cicha noc" (My Memories Of You) i "Ja jestem Twoja" (Hold Me A Moment) wykonywane przez Irenę Santor oraz "Nie wierzę piosence" (Prisoners Of Evening) śpiewaną przez Hannę Skarżankę.

Po raz pierwszy w Polsce będziemy mogli spotkać się i ocenić tej uznawanej za jedną z ważniejszych artystek w Ameryce na koncercie kończącym tegoroczną edycję Ladies' Jazz Festival.

W ramach wydarzenia