Wernisaż wystawy I'm Marilyn Stacja Orunia GAK Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wernisaż wystawy I'm Marilyn

"I'm Marilyn" to wystawa prac studentek i studentów Pracowni Fotografii Projektowej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pracownię prowadzą: prof. ASP, dr hab. Grzegorz Protasiuk oraz mgr Emilia Wernicka. Wystawa zawiera prace zrealizowane przez studentów studiów I i II stopnia z roku akademickiego 2021/22.

Miejsce: Galeria Peron / Stacja Orunia / Gdański Archipelag Kultury

Na ekspozycji będzie można zobaczyć przede wszystkim fotografie. Pokazujemy także kilkadziesiąt makiet photobooków, które powstały w ramach działalności Pracowni. Pracownia specjalizuje się w edycji zdjęć, pod kątem ich użycia w projektach graficznych.

W wystawie biorą udział studentki i studenci Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku: Małgorzata Gusman, Agata Janas, Małgorzata Krefta, Andrii Lozinskyi, Paweł Pacholec, Anna Piwnicka, Taisiya Ramanouskaya, Justyna Tobolska, Zofia Ząbkiewicz, Jakub Żywuszko.

Program Pracowni obejmuje fotografię produktową, reklamową i reportażową. Ćwiczeniom towarzyszą krótkie wykłady, które systematyzują wiedzę teoretyczną, pozwalając studentom na bardziej świadomą kreację. Studenci realizują w każdym semestrze nie więcej niż 4 zadania. Każde zadanie jest wielomodułowe, co pozwala studentom prześledzić różne etapy pracy nad projektem: od wypracowania koncepcji i scenariusza sesji, poprzez realizację, edycję materiału zdjęciowego pod kątem użycia w przewidzianej publikacji. Podstawową formą zajęć w Pracowni jest wykład, ogólna dyskusja oraz indywidualne rozmowy ze studentami (korekty projektów i koordynacja sesji zdjęciowych w obrębie studia fotograficznego). Natywnym środowiskiem fotografowania i korekt jest środowisko cyfrowe (przedstawienie koncepcji, realizacja, korekty i postprodukcja fotografii). Ostateczną formą zdjęć potrzebnych do zaliczenia jest publikacja elektroniczna lub na papierze w dedykowanym wydawnictwie (photobook).

Wystawę można oglądać do końca wakacji, tj. 31.08.2022.