Why Bother? Plama Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Why Bother?

GAK Plama i Music is the Weapon zapraszają na gdańską Zaspę (ul. Pilotów 11) na koncert zespołu Why Bother? w ramach cyklu "Muzyka w Blokowisku".

rock / punk
Kup bilet
cze 7-10

środa - sobota

Gdańsk Stocznia
Why Bother? to trójmiejski twór założony przez Bartosza "Boro" Borowskiego (Lonker See, B3-33), Macieja Szkudlarka (Lastryko, Logophonic) oraz Łukasza Kumańskiego (Me and That Man, Mulk).

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Zespół kształtował się w trakcie pandemii bardzo powolnym tempem, do momentu wybuchu Strajku Kobiet na końcu października 2020. Można powiedzieć, że te wydarzenia dały grupie niezbędny impuls do działania. Proces komponowania i nagrywania zajął dwa dni, w efekcie czego powstała muzyka na pograniczu noise rocka, punka i psychodeli. Płyta ukazała się nakładem legendarnej Anteny Krzyku. Na płycie za wokale we wszystkich nagraniach odpowiadają goście. Obecnie skład zespołu poszerzył się o stałego wokalistę, Rafała Jurewicza.

Why Bother? nagrało drugą płytę i koncertowało po całej Polsce. Koncert w Plamie jest natomiast zapowiedzią nadchodzącego splitu z innym trójmiejskim zespołem Dule Tree. Płyta ukaże się... kiedy się ukaże. Tymczasem warto sprawdzić ich live bo to inny wymiar kary.

FB: https://www.facebook.com/whybother666
BC: https://whybother666.bandcamp.com/album/s-t
YT:
Swap - https://youtu.be/YJlBEqGyOUw
Baculum - https://www.youtube.com/watch?v=61WyGjEtXgY
Knebel - https://www.youtube.com/watch?v=6MYh7UziCMA

Bilety: 30 zł przedsprzedaż na bilety24.pl / 35 zł w kasie na godzinę przed wydarzeniem