stat
Impreza już się odbyła

Wieczór Absolwenta: Wieczór Irlandzki

gru 14-15

sobota - niedziela, g. 17:00

Gdynia,
bilety 70 zł
ulgowy 55 zł
Kup bilet
sty 7-8

wtorek - środa, g. 19:00

bilety 100 - 200 zł
Kup bilet

Wieczór Absolwenta:
Wieczór Irlandzki

18 Marca 2007 (niedziela)

Godzina: 18:00 (wstęp od 17:00)

Bilety: 15/25 - Przedsprzedaż,
20/30 - Dzień Imprezy




Akademicki Klub Politechniki Gdańksiej Kwadratowa zaprasza na kolejną imprezę z cyklu Wieczór Absolwenta. W dniu 18 marca o godzinei 18:00 zaprezentujemy państwu imprezę pt. Wieczór Irlandzki. Gwiazdą twego wieczoru będzie zespół tańca celtyckiego Animus Saltandi. Tego wieczora do tańca akompaniować będzie szantowa formacja Może i My. Przez cały wieczór postaramy się zaprezentować niezwykłą inscenizację, będącą grą muzyki i tańca, przy pomocy której postaramy się choć trochę przybliżyć Państwu kulturę wyspy, kojarzonej z zieloną koniczynką, nigdzie indziej nie spotykanym, jakże wspaniałym tańca oraz najlepszym na świecie ciemnym piwem. Nawiązując do tego ostatniego elementu nie omieszkamy nie przygotować dla Państwa jakiejś wyjątkowej niespodzianki z tym związanej.

Wieczór Irlandzki bedzie zwieńczeniem obchodów dnia Św. Patryka w naszym klubie.

Bilety na imprezę do nabycia tylko i wyłącznie u nas w klubie u osoby zajmującej się obsługą stołu bilardowego.


Uwaga:
wstęp wyłącznie dla osób pełnoletnich za okazaniem legitymacji studenckiej, karty absolwenta PG, karty EURO<26>Zapoznaj się z naszym regulaminem.


Animus Saltandi


Zespół tańca celtyckiego pod nazwą „Animus Saltandi” powstał A.D.2000, lecz niektórzy spośród jego założycieli tańczą od 1995 roku.
Jako Zespół zrzeszają ludzi zainteresowanych kulturą celtycką (głównie szkocką i irlandzką ) oraz średniowieczem, szczególnie tańcem z tego okresu.
W skład repertuaru wchodzi wiele efektownych, dynamicznych tańców szkockich, irlandzkich, czy bretońskich, jak również są tam uroczyste średniowieczne układy dworskie, które niegdyś tańczone bywały na zamkach i dworach.
Kroki i układy do wspomnianych tańców dawnych, pochodzą z przekładów historycznych, zaś choreografia jest opracowana przez samych członków zespołu, korzystających z rycin i opisów zaczerpniętych z książek, kaset video i internetu.
Do tej pory zespół brał udział w wielu imprezach organizowanych głównie w Trójmieście. Były to imprezy o szerokim zasięgu takie, jak: rokrocznie WOŚP, Dni Europejskie w Gdańsku, „Panienka z Okienka”, Folkloriady, Festiwal Dobrego Humoru, Dzień Św. Dominika, Dzień Św. Patryka, Dni Uniwersytetu, „Święto plonów” w Sopocie, Dni Sąsiedztwa w Oliwie, projekt unijny „Monteurbi”, „Wehikuł czasu” itp. Można było ich też spotkać na imprezach zamkniętych, prywatnych bankietach, czy plenerach.
Zespół organizuje również wiele własnych imprez, głównie szkockich takich, jak: Noc Burnsa, Dzień Św. Andrzeja, na które zawsze serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych kulturą Szkocji. Rokrocznie obchodzą tańcem i ogniem Beltaine, celtyckie święto wiosny i odrodzenia. Oprócz tradycyjnych pokazów tańca robią także inscenizacje, koncerty, prezentacje multimedialne, projekcje filmów i wiele innych rzeczy związanych z celtyckim tematem...
Jako Animus Saltandi, posiadają bogaty zbiór zrealizowanych wcześniej pokazów różniących się znacznie od ogólnie przyjętych schematów. Często współpracują z zespołami muzycznymi. Są także w dobrej komitywie z bractwem rycerskim oraz szeregiem innych grup działających na polu szeroko pojętej kultury; nie tylko historycznej.

Podczas wieczora Irlandzkiego zostanie zaprezentowana inscenizacja, powiązana z krótką opowieścią o historii "Zielonej Wyspy". Oprócz pokazu tańca Irlandzkiego będzie można usłyszeć również wystep zespołu szantowego "3 majtki".


Może i My


Zespół „Może i My” istnieje od października 2004 roku. Jego założycielem i jednocześnie frontmanem jest Tomasz „Dziki” Dziaman, były członek szczecińskiego zespołu Mare Nostrum.

Repertuar zespołu to zarówno utwory autorskie jak i znane, lubiane pieśni żeglarskie i szanty. Większość utworów „Może i My” opartych jest na tradycyjnej ,folkowej muzyce irlandzkiej.

„Może i My” koncertuje cyklicznie w Bydgoszczy (skąd pochodzi zespół) jak również w innych miastach kraju. Zespół jednocześnie uczestniczy w wielu festiwalach muzyki żeglarskiej w całej Polsce.

Instrumentarium zespołu to whistle , skrzypce, gitara basowa, gitara elektro-akustyczna , bodhran oraz pięć par strun głosowych.

Osiągnięcia:

* I miejsce Festiwalu „ Szantowiązałka ” Łódź 2004
* I miejsce Festiwal „ Burczybas ” 2005
* I miejsce Festiwal Mysilibórz 2005,
* II miejsce Festiwal „ Wiatrak ” 2005
* Nagroda Jurka Porębskiego "Wiatrak" 2005
* III miejsce Festiwal „ Port Pieśni Pracy ” Tychy 2006
* III miejsce "Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej I Indywidualności Muzycznych" Łeba 2006
* II miejsce na festiwalu towarzyszącym targom "Boat Show" Łodź 2006
* II miejsce na festiwalu "Szanta Claus" Poznań 2006
* Nagroda Publiczności na festiwalu "Szanta Claus" Poznań 2006


Gorąco zapraszamy i życzymy udzanej zabawy.