Wieczór Absolwenta:
Wieczór Irlandzki
18 Marca 2007 (niedziela)
Godzina: 18:00 (wstęp od 17:00)
Bilety: 15/25 - Przedsprzedaż,
20/30 - Dzień Imprezy
Akademicki Klub Politechniki Gdańksiej Kwadratowa zaprasza na kolejną imprezę z cyklu Wieczór Absolwenta. W dniu 18 marca o godzinei 18:00 zaprezentujemy państwu imprezę pt.
Wieczór Irlandzki. Gwiazdą twego wieczoru będzie zespół tańca celtyckiego Animus Saltandi. Tego wieczora do tańca akompaniować będzie szantowa formacja
Może i My. Przez cały wieczór postaramy się zaprezentować niezwykłą inscenizację, będącą grą muzyki i tańca, przy pomocy której postaramy się choć trochę przybliżyć Państwu kulturę wyspy, kojarzonej z zieloną koniczynką, nigdzie indziej nie spotykanym, jakże wspaniałym tańca oraz najlepszym na świecie ciemnym piwem. Nawiązując do tego ostatniego elementu nie omieszkamy nie przygotować dla Państwa jakiejś wyjątkowej niespodzianki z tym związanej.
Wieczór Irlandzki bedzie zwieńczeniem obchodów dnia Św. Patryka w naszym klubie.
Bilety na imprezę do nabycia tylko i wyłącznie u nas w klubie u osoby zajmującej się obsługą stołu bilardowego.
Uwaga:
wstęp wyłącznie dla osób pełnoletnich za okazaniem legitymacji studenckiej, karty absolwenta PG, karty EURO<26>Zapoznaj się z naszym regulaminem.
26>Animus Saltandi
Zespół tańca celtyckiego pod nazwą „Animus Saltandi” powstał A.D.2000, lecz niektórzy spośród jego założycieli tańczą od 1995 roku.
Jako Zespół zrzeszają ludzi zainteresowanych kulturą celtycką (głównie szkocką i irlandzką ) oraz średniowieczem, szczególnie tańcem z tego okresu.
W skład repertuaru wchodzi wiele efektownych, dynamicznych tańców szkockich, irlandzkich, czy bretońskich, jak również są tam uroczyste średniowieczne układy dworskie, które niegdyś tańczone bywały na zamkach i dworach.
Kroki i układy do wspomnianych tańców dawnych, pochodzą z przekładów historycznych, zaś choreografia jest opracowana przez samych członków zespołu, korzystających z rycin i opisów zaczerpniętych z książek, kaset video i internetu.
Do tej pory zespół brał udział w wielu imprezach organizowanych głównie w Trójmieście. Były to imprezy o szerokim zasięgu takie, jak: rokrocznie WOŚP, Dni Europejskie w Gdańsku, „Panienka z Okienka”, Folkloriady, Festiwal Dobrego Humoru, Dzień Św. Dominika, Dzień Św. Patryka, Dni Uniwersytetu, „Święto plonów” w Sopocie, Dni Sąsiedztwa w Oliwie, projekt unijny „Monteurbi”, „Wehikuł czasu” itp. Można było ich też spotkać na imprezach zamkniętych, prywatnych bankietach, czy plenerach.
Zespół organizuje również wiele własnych imprez, głównie szkockich takich, jak: Noc Burnsa, Dzień Św. Andrzeja, na które zawsze serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych kulturą Szkocji. Rokrocznie obchodzą tańcem i ogniem Beltaine, celtyckie święto wiosny i odrodzenia. Oprócz tradycyjnych pokazów tańca robią także inscenizacje, koncerty, prezentacje multimedialne, projekcje filmów i wiele innych rzeczy związanych z celtyckim tematem...
Jako Animus Saltandi, posiadają bogaty zbiór zrealizowanych wcześniej pokazów różniących się znacznie od ogólnie przyjętych schematów. Często współpracują z zespołami muzycznymi. Są także w dobrej komitywie z bractwem rycerskim oraz szeregiem innych grup działających na polu szeroko pojętej kultury; nie tylko historycznej.
Podczas wieczora Irlandzkiego zostanie zaprezentowana inscenizacja, powiązana z krótką opowieścią o historii "Zielonej Wyspy". Oprócz pokazu tańca Irlandzkiego będzie można usłyszeć również wystep zespołu szantowego "3 majtki".
Może i My
Zespół „Może i My” istnieje od października 2004 roku. Jego założycielem i jednocześnie frontmanem jest Tomasz „Dziki” Dziaman, były członek szczecińskiego zespołu Mare Nostrum.
Repertuar zespołu to zarówno utwory autorskie jak i znane, lubiane pieśni żeglarskie i szanty. Większość utworów „Może i My” opartych jest na tradycyjnej ,folkowej muzyce irlandzkiej.
„Może i My” koncertuje cyklicznie w Bydgoszczy (skąd pochodzi zespół) jak również w innych miastach kraju. Zespół jednocześnie uczestniczy w wielu festiwalach muzyki żeglarskiej w całej Polsce.
Instrumentarium zespołu to whistle , skrzypce, gitara basowa, gitara elektro-akustyczna , bodhran oraz pięć par strun głosowych.
Osiągnięcia:
* I miejsce Festiwalu „ Szantowiązałka ” Łódź 2004
* I miejsce Festiwal „ Burczybas ” 2005
* I miejsce Festiwal Mysilibórz 2005,
* II miejsce Festiwal „ Wiatrak ” 2005
* Nagroda Jurka Porębskiego "Wiatrak" 2005
* III miejsce Festiwal „ Port Pieśni Pracy ” Tychy 2006
* III miejsce "Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej I Indywidualności Muzycznych" Łeba 2006
* II miejsce na festiwalu towarzyszącym targom "Boat Show" Łodź 2006
* II miejsce na festiwalu "Szanta Claus" Poznań 2006
* Nagroda Publiczności na festiwalu "Szanta Claus" Poznań 2006
Gorąco zapraszamy i życzymy udzanej zabawy.