stat
Impreza już się odbyła

Wieczór Czterech Satyryków - odwołane

lut'25 14

piątek, g. 19:00

bilety 80 zł
ulgowy 40 - 60 zł
Kup bilet
Wieczór Czterech Satyryków
Krzysztof Daukszewicz
Tadeusz Drozda
Jacek Fedorowicz
Marek Majewski
gościnnie - Marek Siudym

Agencja Kontakt zaprasza na zabawny wieczór do Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance
21 listopada 2009r. o godz. 16.00

Krzysztof Daukszewicz urodził się 30.10.1947 w Wichrówie. Jest satyrykiem, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Studiował w WSP w Olsztynie.

Od 1976 roku współtworzył kabaret Gwuść z którym zdobywał nagrody. W 1976 roku zadebiutował w I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim w autorskim programie kabaretowym "Dookoła Wojtek", za który otrzymał II nagrodę. W roku 1978 przeniósł się do Warszawy, gdzie do 1981 występował w kabarecie "Na Pięterku" Związku Polskich Autorów i Kompozytorów. W latach 1979-84 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym zrealizował własny spektakl satyryczny "Dziury na drodze" oraz musical dla dzieci "Dzieci taty Zeusa". W latach 1983 - 86 prowadził wraz z Januszem Gajosem kabaret "Hotel Nitz". Od roku 1986 do 1990 współpracował z kabaretem Pod Egidą.

Na TronieRealizował autorskie recitale i programy telewizyjne takie jak: "Na tronie", "U pana Krzysia", "Rozmowy ze zgryzem". Od 2005 roku jest stałym gościem na antenie programu "Szkło kontaktowe" nadawanego w TVN24. Jest autorem sztuk teatralnych "Cycek", "Bunkier", zbioru satyrycznego "Między Worłujem a Przyszłozbożem" i wielu książek, licznych piosenek orazfelietonów .

Jest laureatem licznych nagród, takich jak; Złote Rogi Kozicy i nagrody MKiS w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem w 1977, Złotej Szpilki na II Biesiadzie Humoru i Satyry w 1977 za program "Mity i nity, czyli nasza Monachomachia", III nagrody na III Biesiadzie Humoru i Satyry w 1978, Srebrnych Rogów Kozicy w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem w 1978, Grand Prix oraz nagrody dziennikarzy na przeglądzie kabaretowym OSET w Rzeszowie w roku 1986, III nagrody za farsę "Cycek" na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną w Jugosławii w 1986, nagrody MKiS na KFPP Opole 91, Złotego Mikrofonu w 1991, nagrody miesięcznika "Szpilki" za "Listy do Pana Hrabiego" w 1991 roku, Złotego Kamertonu w 1992, Prometeusza w 1997.

Tadeusz Drozda - mgr. Inż. elektryk aktor i autor kabaretowy, założyciel wraz z Janem Kaczmarkiem kabaretu "ELITA" we Wrocławiu. Występował w "Elicie" do roku 1976, potem przeprowadza się do Warszawy, gdzie podejmuje współpracę z telewizją. Przez lata jeden z najpopularniejszych showmanów i satyryków polskiej telewizji. W 1998 roku uznany przez miesięcznik "Sukces" za najbardziej lubianego Polaka, którego każdy chciałby zaprosić do domu (2 miejsce Marcin Daniec, 3 - Jacek Kuroń). Twórca wielu programów telewizyjnych, niedawno obchodził 35-lecie pracy w telewizji, popularny jako Dyżurny Satyryk Kraju dzięki prowadzonemu przez osiem lat programowi o tym samym tytule.

W programie pierwszym prowadził przez 10 lat licencyjny amerykański program "Śmiechu Warte" i po 500 programie zrezygnował mimo gigantycznej oglądalności. W telewizji "POLSAT" przez siedem lat emitowany był pisany i reżyserowany przez Drozdę program "Dyżurny satyryk Kraju" - po 350 programie program zszedł z anteny.

Największym ostatnio sukcesem Tadeusza Drozdy jest reżyserowany przez niego program typu talk show emitowany w drugim programie TVP w soboty o godz 19.00 "Herbatka u Tadka", gdzie zapraszane są najbardziej prominentne osoby naszego kraju. W programie wystąpili niemal wszyscy najpopularniejsi Polacy. Program ten zajął pierwsze miejsce jako najlepszy talk show na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, a Drozda otrzymał pierwszą nagrodę w plebiscycie na najpopularniejszego artystę na tym samym festiwalu. Wyemitowano już 114 programów. Oglądalność programu waha się od 2 do 4 mln. widzów. "Herbatkę" pokazuje też na swojej antenie TV "Polonia".

Tygodnik "Polityka" zadał pytanie swoim czytelnikom, który talk show jest wg. nich najlepszy i "Herbatka" zajęła pierwsze miejsce wśród mężczyzn (32% za) i drugie wśród kobied (23% za). W 2003 i 2004 r. wg. badań OBOP-u był najpopularniejszym artystą występującym w programach rozrywkowych. Występuje też na estradzie. Ostatni jego program "Drozda& Sami Swoi" wystawiony w kino-teatrze "BAJKA" był bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i krytykę.

Tadeusz Drozda jest wszechstronnym twórcą telewizyjnym i estradowym. Pisywał cotygodniowe felietony do "Angory", "Życia Warszawy", "Superexpresu", "Nowego Dnia" i innych. Niektóre z tych felietonów przeczytać można na stronie: www.drozda.pl .Poza tym koncertuje w kraju i za granicą, nagrywa płyty i jest jedynym satyrykiem, który został przez prezydenta odznaczony za całokształt osiągnięć zawodowych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jacek Fedorowicz - rodził się w przedwojennej Gdyni, w rodzinie warszawiaków zasłużonych dla polskiej gospodarki morskiej. Jako siedmioletnie dziecko przeżył powstanie warszawskie. Ukończył Wydział Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (dyplom w 1960). Był jednym z założycieli (m.in ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą) gdańskiego, studenckiego teatru Bim-Bom (w latach 1954-1960) i należał do składu aktorskiego tego teatru (główna rola "Dobrego Ducha" w pierwszym programie p.t. "Achaaa"). Jeszcze w czasie studiów rozpoczął współpracę z gdańskim radiem jako autor i aktor, zaś jako autor i rysownik-karykaturzysta z prasą w całym kraju (m.in. "Dookoła świata", "Po prostu", "Dziennik Bałtycki", "Szpilki", "ITD").

W drugiej połowie lat 60. występował w Telewizji Polskiej, gdzie współtworzył m.in. wraz z Jerzym Gruzą programy rozrywkowe Poznajmy się, Małżeństwo doskonałe, Kariera i Runda. Współtworzył w latach 70. radiowy (Program III) magazyn satyryczny 60 minut na godzinę, gdzie występował w kilkunastu rolach, tworząc m.in. słynne postacie Kolegi Kierownika i Kolegi Kuchmistrza. Prowadził też w radiu poranne pogadanki. Wraz z Piotrem Skrzyneckim prowadził pierwszy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 60. i 70. często występował na estradzie, najpierw w Teatrze "Wagabunda" (m.in. z Marią Koterbską, Mieczysławem Czechowiczem i Bogumiłem Kobielą), potem w programie Popierajmy się wraz z Bohdanem Łazuką, Tadeuszem Rossem, Piotrem Szczepanikiem i Ryszardem Markowskim, a później, do stanu wojennego, w indywidualnych wieczorach autorskich.

Od początku stanu wojennego zerwał wszelkie kontakty z państwowymi środkami przekazu. Występował głównie na terenach kościelnych, tam urządzał też wystawy swoich karykatur i prosolidarnościowych rysunków, występował z odczytami w ramach "Tygodni Kultury Chrześcijańskiej". Wtedy powstały audycje zarówno audio jak i video rozprowadzane na kasetach w tzw. drugim obiegu (emitowało je także Radio Wolna Europa). Jednym z jego pomysłów z tamtych czasów było ośmieszanie reżimowego dziennika telewizyjnego, co Fedorowicz kontynuował po 1995 prowadząc w TVP kontrowersyjny program Dziennik Telewizyjny, który nastepnie przeszedł metamorfozę z programu o charakterze politycznym na program rozrywkowy. W roku 2005 program ten na kilka miesięcy zmienił nazwę na SEJF (Subiektywny Ekspres Jacka Fedorowicza); w styczniu 2006 satyryk odszedł z TVP.

Od roku 1989 kontynuuje występy na wieczorach autorskich w różnych miastach i miejscowościach. Od kwietnia 2006 był przez pewien czas gospodarzem seansów Z przymrużeniem kamery pokazywanych w telewizji Kino Polska TV. W cyklu tym prezentowane są klasyczne polskie komedie. Od roku 1999 publikuje cotygodniowe felietony satyryczne - do kwietnia 2008 w "Gazecie Telewizyjnej" - dodatku Gazety Wyborczej, od tego czasu w środowym dodatku kulturalnym GW.

Marek Majewski - Autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk, felietonista i szantymen. Scenarzysta i reżyser licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych. Laureat miedzy innymi Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej, Festiwalu Dobrego Humoru, Spotkań "SMAK", Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Warszawskiej Giełdy Piosenki. W dorobku autorskim ma m. in. płyty "Piosenki dziecinne" i "Czasy lewej kasy", płytę żeglarską "Szantyryk szantymentalny" oraz kasetę wideo "Latający teatrzyk U'Lotka" z autorskim programem kabaretowym.

Znany z łamów tygodnika "WPROST", gdzie stworzył nową formę felietonu w formie fraszki, a ostatnio z tygodnika "Newsweek". Autor (wspólnie z Marcinem Wolskim) wszystkich politycznych szopek telewizyjnych i radiowych w wolnej Polsce po 1989 roku, w tym także Szopki "Teraz Wyspa" 2004/2005, która została nagrodzona w Gdańsku.

W piątki można usłyszeć jego felieton w "Czterech Porach Roku", co niedziela w radiowym magazynie "ZSYP". Autor wielu piosenek, wierszy i bajek dla dzieci, drukowanych kiedyś w "Świerszczyku", a obecnie między innymi w podręcznikach szkolnych. W telewizyjnej "Ciuchci" stworzył postać Pana Poety. Od siedemnastu lat współpracuje z kabaretami "Pod Egidą" i "Sześćdziesiąt minut na godzinę".

Prowadzi także własną stałą scenę kabaretową w Warszawie pod nazwą: "Kabaretowa Scena
Przyjaciół Marka Majewskiego", skupiającą najlepszych polskich artystów kabaretu, teatru i estrady. Jako autor i reżyser występował m. in. w USA, Kanadzie, Australii, a także w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Szwecji, Włoszech i w Izraelu.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1974).

W 1975 roku zadebiutował na deskach teatru. Aktor filmowy i teatralny.

Marek Siudym - aktor warszawskich teatrów: Rozmaitości w latach 1974-1981: Kabaret KUR 1974, Manon Lescaut reż. Jan Bratkowski 1975, Zajmij się Amelią reż. Józef Słotwiński 1975, Happy end reż. Olga Lipińska 1976, Poskromienie złośnicy reż. Bogdański Zbigniew 1977, Martwe dusze reż. Andrzej Strzelecki 1977, Czarny romans reż. Marek Kostrzewski 1980, Białe flagi reż. Paweł Dangel 1980. Teatr Komedia: Fachowcy reż. Jerzy Gruza 1981, Kabaretowa mysz reż. Olga Lipińska 1985, W Teatrze Kwadrat od 1990 r. Zagrał m. in. w serialu Polskie Drogi 1976, Przepraszam, czy tu biją 1976 reż. Marek Piwowski, Pasja reż. Stanisław Różewicz 1977, Biały mazur reż. Wanda Jakubowska 1978, Samosierra 1978, Najdłuższa wojna nowoczesnej E reż. Jerzy Sztwiertnia 1979, Miś reż. Stanisław Bareja, Olimpiada 40 reż. Andrzej Kotkowski 1980, Konopielka reż. Witold Leszczyński 1981. W Okruchach wojny zagrał postać dowódcy 1985 r, Kurs na lewo reż. Paweł Unrug 1986. Można go było także zobaczyć w serialu Zmiennicy Stanisława Bareji 1986, Rozmowa z człowiekiem z szafy reż. Mariusz Grzegorzek 1993, Prawo ojca reż. Marek Kondrat 1999. Popularność przyniosły mu występy w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Na swoim koncie ma udział w wielu popularnych serialach m. in. Wojenna narzeczona reż. Peter Edwards 1997, Lokatorzy gdzie zagrał postać Stanisława Bogackiego 1999, Graczykowie 1999, Ja Malinowski reż. Filip Zylber 1999, Adam i Ewa 2000, Twarze i maski reż. Feliks Falk 2000, Sąsiedzi 2003, Hela w opałach 2006. W filmie Ubu król Piotra Szulkina wcielił się w postać Michała Fiodorowicza 2003, Rób swoje, ryzyko jest Twoje Mariana Terleckiego 2002. W 2006 roku zagrał u Marka Koterskiego w filmie Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Widzom znany jest przede wszystkim z serialu Złotopolscy gdzie gra postać Władysława Biernackiego - posła, ojca Marcysi.


Bilety do nabycia w Agencji Kontakt
Gdańsk 80-336, ul. Czyżewskiego 38
tel. 0/58 554 83 13-14; fax 0/58 554 83 12 e-mail: biuro@kontakt.gda.pl
Informacje na stronie: www.kontakt.gda.pl

Ceny biletów: 95 zł i 50 zł