Wielki EKO Piknik Sopocki Rynek Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Wielki EKO Piknik

Po raz drugi spotkamy się na rynku, by na wielkim pikniku zachęcać wszystkich do ekologicznego stylu życia. W sobotę, 19 września, w godz. 11.00-15.00, na terenie targowym znajdzie się m.in. strefa warsztatów, targ zero waste, będą proekologiczne wykłady i dyskusje, sprzedaż rękodzieła i ekologicznych produktów.

Będzie także możliwość oddania głosu na projekty Budżetu Obywatelskiego.
W programie pikniku:

Strefa warsztatów, m.in.:
- Plasitic is not so fantastic (o szkodliwości, jaką niesie za sobą wszechobecność plastiku oraz tego, co powstaje podczas jego rozpadu, czyli mikroplastiku, stanowiącego ogromne zagrożenie dla naszego środowiska morskiego)
- Ekozabawki (będzie można zbudować żaglówki ze skrawków materiałów, kory i pudełek po żywności, domki dla ptaków z kartonów po mleku, pociąg z tekturowych rolek, np. po papierze toaletowym, zabawki z wytłoczek po jajkach)
- Permakultura (o uprawach w harmonii z naturą; uczestnicy zbudują skrzynki do sadzenia, poznają różne ciekawe rozwiązania, które mogą zainspirować do tego typu upraw nawet na balkonach)
Gry ekologiczne z nagrodami (gra dla dzieci i dorosłych, która uczy i wyjaśnia zależności, jakie występują w klimacie i wyjaśnia jak zmiany klimatyczne wpływają na środowisko naturalne)
jak być less waste - praktyczna nauka proekologicznych działań
targ zero waste - produkty ułatwiające bycie ekoodpowiedzialnym
strefa gastronomiczna i strefa relaksu
wykłady i dyskusje
punkt do głosowania na budżet obywatelski

Program wykładów:
11.15 - 11.45 Anna Desogus, założycielka @Ambasada Czystej Planety, opowie o problemach dot. plastiku - na czym polega kryzys zanieczyszczenia plastikiem, jakie są ograniczenia recyklingu oraz jakich rozwiązań potrzebujemy?

12.00 - 12.30 - Sylwia Luks, sopocianka w wyboru, założycielka marki Looks by Luks, opowie jak prowadzić etyczny biznes i żyć z rodziną w duchu less waste

12.45 - 13.15 - Marcin Kiełt, wiceprezes @Fundacja Planet For Generations, opowie o filozofii Zero Waste i jej zastosowaniu w domu oraz w życiu codziennym

13.30 - 14.00 - Iwona Chamska z Farmy Czerniec przedstawi zalety ogrodów permakulturowych oraz omówi metody ich zakładania i uprawiania

14.15 - 14.45 - Małgorzata Kiełt, prezes @Fundacja Planet for Generations, opowie o podstawach, rozwiązaniach i pozytywnych stronach Gospodarki w obiegu zamkniętym.

"Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku"
Nazwa zadania: "Organizacja pikniku edukacyjnego w Sopocie pn. Jestem ekoodpowiedzialny"
Koszt kwalifikowany zadania: 107 300 zł
Kwota oraz forma dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Gdańsku: 12 000 zł (dotacja)
Podczas pikniku odbierz zestaw Sopot Naturalnie i stawiaj kolejne kroki do bycia ekoodpowiedzialnym
* W przypadku, gdy liczba zachorowań w Sopocie zdecyduje o zakwalifikowaniu gminy do strefy żółtej bądź czerwonej, piknik zostanie automatycznie odwołany.