stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wielkie Piękno: Karłowicz/Kilar/Zakrzewski

Winda GAK zaprasza na finał sezonu koncertowego w Teatrze Leśnym!

muzyka poważna
Kup bilet
mar 4

poniedziałek, g. 19:00

Gdynia,
W 2023 roku Winda GAK obchodzi 25 urodziny. Z tej okazji, zapraszamy na bezpłatny koncert symfoniczny.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W ramach cyklu Wielkie Piękno utwory Mieczysława Karłowicza, Wojciecha Kilara i Macieja Zakrzewskiego wykonają Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa i Robert Gierlach (bas-baryton).

Podczas koncertu usłyszymy:
Mieczysław Karłowicz - wybór pieśni na baryton i orkiestrę kameralną
Mieczysław Karłowicz - Serenada na orkiestrę smyczkową op.2
Wojciech Kilar - Orawa na orkiestrę smyczkową
Maciej Zakrzewski - PRAWYKONANIE kompozycji na baryton i orkiestrę smyczkową

Orkiestrę Kameralną Progress tworzą młodzi, ambitni kameraliści, prowadzeni przez jej założyciela, dyrygenta Szymona Morusa. Dynamicznie rozwijający się zespół regularnie koncertuje, zaskakując słuchaczy intrygującymi interpretacjami. Orkiestra nagrała 8 płyt CD;
debiutancki album spotkał się z bardzo pochlebną recenzją Maestro Krzysztofa Pendereckiego.
Zespół specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej, dokonując licznych prawykonań dzieł polskich kompozytorów młodego pokolenia m.in.: Michała Dobrzyńskiego, Pawła Kwapińskiego, Anny Rocławskiej-Musiałczyk, Karola Nepelskiego, Agnieszki Stulgińskiej czy Macieja Zakrzewskiego.

Artystyczne inspiracje orkiestry, sięgające również jazzu i muzyki rozrywkowej doprowadziły do współpracy z Leszkiem Możdżerem (Wielkie Piękno), Krystyną Stańko (Ladies Jazz Festival), Grzegorzem Markowskim, Patrycją Markowską, Krzysztofem Zalewskim, Darią Zawiałow, Mrozem oraz Irkiem Wojtczakiem (Olivia Stars) czy Leszkiem Kułakowskim (płyta Love songs). Orkiestra wystąpiła również w programie pierwszym Telewizji Polskiej, prezentując widowiska słowno-muzyczne transmitowane na żywo ("Szukamy stajenki" do tekstów Jacka Kaczmarskiego, oraz "Solidarność to znaczy jeden i drugi"), a także w Polsacie (Festiwal Top Trendy) czy TVN (Sopot Festival).

Robert Gierlach bas-baryton
Wybitny polski śpiewak operowy, ceniony również jako znakomity interpretator pieśni oraz muzyki współczesnej. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu prof. Kazimierza Pustelaka. Artysta otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Viottiego w Vercelli we Włoszech i Nagrodę Publiczności na Konkursie im. Alfredo Krausa w Las Palmas.

Dwukrotny laureat nagrody Fryderyk: za płytę z pieśniami P. Łukaszewskiego oraz z pieśniami H. M. Góreckiego; nagrody International Classical Music Awards za Quo vadis Feliksa Nowowiejskiego-partia Św. Piotra, (Filharmonia Poznańska oraz Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Łukasza Borowicza) oraz nagrody im. A. Hiolskiego za rolę Don Giovanniego w inscenizacji M. Trelińskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie. Solista Warszawskiej Opery Kameralnej i Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Z zespołami tych teatrów odbył liczne podróże zagraniczne.

Robert Gierlach występował na prestiżowych scenach operowych i estradach koncertowych Europy, Ameryki Północnej i Japonii. Śpiewał m. in. w Teatro La Fenice w Wenecji, Teatro Filarmonico w Weronie, w Teatro Comunale w Bolonii, w Teatro dell Opera w Rzymie, Teatro dell Maggio Musicale Fiorentino we Florencji, Teatro G. Verdi w Trieście, Teatro alla Scala w Mediolanie.

We Francji występował na takich scenach jak: Opera w Nicei, Opera w Marsylii, Theatre des Champs-Elysees w Paryżu. W Stanach Zjednoczonych artysta występował m.in. w Detroit Opera House jako Figaro w Weselu Figara Mozarta. Partię Figara śpiewał również w Nico Theatre w Cape Town (RPA), na Festiwalu Operowym w Glyndebourne oraz na deskach Grand Theatre w Genewie jak i w Grand Opera na Florydzie (Miami).

Artysta współpracuje z takimi zespołami jak Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, NOSPR, Sinfonia Varsovia, Berliner Philharmoniker, Wiener Philharmoniker, Orkiestra Filadelfijska, Orchestre National de France, I Solisti Veneti, City of Birmingham Orchestra, Rundfunk Sinfonieorchester Berlin, Dresdner Rundfunk Orcheser, NHK Tokyo Orchestra.
W ostatnich kilkunastu latach Robert Gierlach wystąpił m. in. z zespołami Berliner Philharmoniker, Wiener Philharmoniker, Opera du Montreal, Lyric Opera w Baltimore, Opery Flandryjskiej w Antwerpii, w New York City Opera, Tokyo-NHK, Opera Ottawa, Arizona Opera, Cleveland Opera oraz Opera Orlando. Robert Gierlach występował również na scenie słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku.
Od kilku lat prowadzi klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalno- Aktorskim UMFC.

Wstęp bezpłatny

Obowiązują zapisy WYŁĄCZNIE pod adresem mailowym winda@gak.gda.pl

W rezerwacji prosimy o podanie imienia i nazwiska.

Zapisy prowadzimy do 19.08 do końca dnia.

Osoby, które zarezerwowały miejsce, prosimy zgłaszać się po bezpłatne wejściówki w kasie Teatru Leśnego w dniu koncertu na godzinę przed wydarzeniem (od 16:00).

Ilość miejsc ograniczona!

Informacja o biletach

Wstęp bezpłatny

Obowiązują zapisy WYŁĄCZNIE pod adresem mailowym winda@gak.gda.pl

W rezerwacji prosimy o podanie imienia i nazwiska.

Zapisy prowadzimy do 19.08 do końca dnia.

Osoby, które zarezerwowały miejsce, prosimy zgłaszać się po bezpłatne wejściówki w kasie Teatru Leśnego w dniu koncertu na godzinę przed wydarzeniem (od 16:00).

​​​​​​​Ilość miejsc ograniczona!