stat
Impreza już się odbyła

Wielokulturowy piknik rodzinny World Refugee Day 2024

W sobotę, 22 czerwca 2024 r. w Gdańsku odbędzie się drugi Wielokulturowy piknik rodzinny w ramach World Refugee Day. To idealna okazja do spędzenia czasu z rodziną lub znajomymi oraz do zaczerpnięcia wiedzy i poznania innych kultur.

w każdy czwartek (do 15.08), g. 17:00 - 19:30

Wstęp wolny
sie 15-17

czwartek - sobota, g. 11:00

bilety 60 - 260 zł
Kup bilet
Piknik odbędzie się na placu Zebrań Ludowych, a wstęp będzie darmowy.

Zabawa i integracja


Plac Zebrań Ludowych w sobotę, 22 czerwca od godz. 11.00 do 17.00 będzie dostępny dla każdego, kto chce poznać różne kultury, jakie nas otaczają. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać ze stref, specjalnie przygotowanych na to wydarzenie. Pozwolą one na wspólnie celebrowanie wielokulturowości oraz różnorodności.

W ramach pikniku przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, które przybliżą uczestników do innych kultur:

  • strefa służb bezpieczeństwa (pokaz wozów strażackich, bojowych oraz miasteczko medyczne),

  • strefa gier i zabaw (warsztaty artystyczne, rękodzieła, konkursy, dmuchańce, strefa relaksu, bańki mydlane),

  • strefa wsparcia (informacja oraz doradztwo prawne i psychologiczne w językach: polskim, ukraińskim, angielskim, rosyjskim),

  • strefa gastronomiczna,

  • scena muzyczna (głównym artystą będzie Orkiestra Sił Zbrojnych Ukrainy).Piknik organizowany jest przez samorząd województwa pomorskiego i miasto Gdańsk, ale w rzeczywistości to wspólna inicjatywa wielu organizacji pozarządowych oraz partnerów instytucjonalnych. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich mieszkańców województwa i jego głównym celem jest stworzenie przestrzeni dla integracji osób z doświadczeniem migracyjnym, budowanie pozytywnych relacji i wzajemnego szacunku dla różnorodności kulturowej.

Wstęp na piknik jest darmowy i dla każdego!