Winni - pokaz z cyklu "Sąsiedzi" Konsulat Kultury Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Winni - pokaz z cyklu "Sąsiedzi"

Zapraszamy na projekcję filmu "Winni" w ramach cyklu "Sąsiedzi". Po filmie odbędzie się spotkanie z filmoznawcą - prof. Krzysztofem Kornackim.

WINNI (DEN SKYLDIGE)
Dania
rok produkcji: 2018
czas trwania: 85 min.
Reżyseria: Gustav Möller

"Winni" to skandynawski dreszczowiec, sensacja festiwali w Sundance i Rotterdamie, gdzie zdobył nagrody publiczności. Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl "Locke'a" z Tomem Hardym. Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia - były funkcjonariusz policji - z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie - irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i... telefonie.

W "Winnych" każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.