W niedzielę na spotkanie z dziećmi do Zielonego Dworu przybędzie Wiolinowa Wróżka, a razem z nią przyjedzie dwóch wiolonczelistów. Wykorzystując zabawę poprowadzą oni dzieci w bogaty świat muzyki.Tym razem zapoznamy dzieci z podstawami muzyki. Zabawie towarzyszyć będzie taniec, śpiew i melodia. Dzieci wysłuchają krótkiego koncertu na wiolonczele. Poznają podstawowe znaki muzyczne i narysują nuty. Nauczą się wyklaskiwać rytm oraz rozpoznawać głosy zwierząt i ptaków. Zdobędą podstawowe informacje o koncertach. A przy tym będą się świetnie bawić. Zapraszamy.
Zielona Babcia, to spotkania dla najmłodszych, które od marca br. regularnie odbywają się w sopockim Zielonym Dworze. W każdą niedzielę dzieci poprzez zabawę poszerzają wiedzę, zdobywają nowe doświadczenia i wzbogacają swoje zainteresowania. Co tydzień przygotowywany program artystyczno-edukacyjny dotyczy innego zagadnienia. Realizowane w Zielonym Dworze tematy obejmują różne dziedziny życia oraz wprowadzają dzieci w świat szeroko rozumianej sztuki. Zawsze wesoło i ciekawie.
Więcej informacji udzieli:
Lucyna Labudda,
tel.: 504-038-470CZY WIESZ, ŻE...?Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie, a przede wszystkim zdrowo mogą tu zjeść zarówno dorośli jak i dzieci, dla których przewidziane jest specjalne menu. Dla najmłodszych gości odbywają się niedzielne cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają ich w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli zaś mogą uczestniczyć w regularnych spotkaniach z muzyką (czwartki godz. 20.00), tangiem milonga (wtorki i niedziele godz. 18.00), a także z muzyką elektroniczną serwowaną przez znakomitych DJ-ów, przy której można tańczyć i doskonale się bawić (piątki i soboty godz. 21.00).
Zielony Dwór, zwany dawniej Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.