Wiosenne wietrzenie szaf, czyli Babi Targ Galeria Przymorze Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza odwołana

Wiosenne wietrzenie szaf, czyli Babi Targ

Drogie i drodzy, z przyczyn niezależnych od Organizatorów Babi Targ zaplanowany na 14 marca br został przesunięty na 23 maja.

Zestaw informacji o kolejnej edycji podamy 22 kwietnia. Osoby, które zarezerwowały miejsce na marcową edycję Babiego Targu w Gdańsku będą miały pierwszeństwo udziału w kolejnym wydarzeniu. 27 kwietnia otrzymają od nas maila z prośbą o potwierdzenie chęci udziału w wydarzeniu w nowym terminie. W następnej kolejności będziemy informować osoby z listy rezerwowej.

Dziękujemy Wam za wyrozumiałość!
Zespół Babilądu

Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły, czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy, wymienić na coś innego. Babi Targ to także świetna okazja, by za niewielkie pieniądze uzupełnić garderobę o niezbędną odzież, a nawet upolować modową perełkę!

A Joanna Stankiewicz, organizatorka imprezy, dodaje: Marzec to nie tylko pierwszy wiosenny miesiąc roku, ale również czas kiedy świętujemy Dzień Kobiet. Zachęcamy by spędzić sobotę w gronie kobiet i dobrze się bawić, przy okazji robiąc coś dobrego dla planety. Będzie to również dobra okazja, żeby puścić w obieg prezenty na Dzień Kobiet, które okazały się nietrafione.

Pierwszy Babi Targ odbył się w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz imprezy gromadzą kilkaset osób i są organizowane regularnie w Poznaniu, Gdańsku i Bydgoszczy, oraz wielu innych miastach Polski. Do tej pory odbyło się ponad 100 edycji imprezy, Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malty - jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta. W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy - ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie i zgromadziła kilkanaście tysięcy uczestniczek i uczestników!

Organizowane są również specjalne edycje Babiego Targu skierowane głównie do rodziców, czyli Mami Babi Targ - m.in. w ramach Targów Happy Baby na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz Festiwalu Sztuka Szuka Malucha! Babi Targ® jest najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce!

Babiląd | www.babilad.pl