Uwaga! Impreza już się odbyła.

Wizyta Księcia Williama i księżnej Kate

uroczystość oficjalna

data 18 lipca 2017 (wtorek)
miejsce Gdańsk
bilety wstęp wolny

Książę i księżna Cambridge - William i Kate - odwiedzą Gdańsk 18 lipca, podczas podróży, którą odbędą po Polsce i Niemczech.O podróży oficjalnie poinformował Pałac Kensington, czyli oficjalna siedziba książęcej pary. Zgodnie z oświadczeniem, William i Kate będą podróżować po Polsce i Niemczech w dniach 17-21 lipca. W naszym kraju goście odwiedzą Warszawę i Gdańsk, zaś w Niemczech Berlin, Heidelberg i Hamburg.

Około godziny 12 udadzą się do Muzeum Stutthof w Sztutowie. Stamtąd ok. godz. 14.30-15.00 przyjadą do Gdańska.

W pierwszej kolejności para odwiedzi Dwór Artusa, gdzie - po trwającym kwadrans odpoczynku - zostaną powitani przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, dyrekcję Muzeum Historycznego Miasta Gdańska oraz strzałem z podwieszanej miniatury statku, feluki. Tam para książęca otrzyma prezent - nieoficjalnie wiadomo, że będzie to biżuteria z bursztynu.

Około godz. 15.30 członkowie rodziny królewskiej wyjdą na przedproże Dworu Artusa, by przywitać się z gdańszczanami. Muzyczną oprawę stanowić będzie koncert Capelli Gedanensis. Dla mieszkańców i turystów, którzy chcą przywitać gości, miasto przygotowało sześć tysięcy chorągiewek (brytyjskich i gdańskich), które zostaną rozdane na miejscu.

Przez kolejne pół godziny para książęca będzie spacerować po Długim Targu. Miasto przygotowało dwa punkty, przy których mają się zatrzymać - z obróbką bursztynu oraz z poczęstunkiem: pierogami i wódką Goldwasser.

Podczas spaceru William i Kate przywitają się także z grupą brytyjskich żołnierzy stacjonujących w Polsce.

Z Długiego Targu goście udadzą się do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, a potem pod pomnik Poległych Stoczniowców, gdzie złożą kwiaty.

Kolejne 40 minut spędzą w Europejskim Centrum Solidarności, skąd ok. godz. 18 odjadą na lotnisko.