stat
Impreza już się odbyła
lut 16

niedziela, g. 18.00

Gdańsk,
bilety 60 zł
Kup bilet
lut 27

czwartek, g. 19:30

Gdynia,
bilety 70 zł
Kup bilet
Z przykrością informujemy, iż w związku z niedyspozycją jednego z artystów został PRZEŁOŻONY koncert: Włodek Pawlik TRIO, który miał się odbyć w dniu 4 marca br. Obecnie trwają rozmowy z Filharmonią Bałtycką nad ustaleniem nowego terminu koncertu.

koncerty w Trójmieście


Wszystkie osoby, które zakupiły bilety zapraszamy do kas filharmonii po zwrot pieniędzy lub zachowanie biletów, które będą ważne na koncert, który odbędzie się w terminie późniejszym. Termin koncertu, zostanie podany Państwu wkrótce. Za zaistniała sytuację przepraszamy.


Zaproszamy na kolejny koncert Włodka Pawlika w Trójmieście. Włodek Pawlik Trio wystąpi w Filharmonii Pomorskiej im. F. Chopina w Gdańsku, prezentując materiał z najnowszej płyty „Anhelli”.

„Anhelli” został po raz pierwszy zaprezentowany podczas JVC Jazz Festival Warsaw 2005. Gdy występ dobiegł końca, zapowiedź przerwy koniecznej do przygotowania kolejnego występu została zagłuszona wciąż trwającymi brawami. Publiczność - wywoławszy trio Włodka Pawlika z powrotem na scenę - wymusiła bis. Inspirowana poematem Juliusza Słowackiego muzyka stworzyła niepowtarzalny nastrój. Włodek Pawlik czarował publiczność swoimi improwizacjami, aby w chwilę potem uderzyć lawiną dźwięków. Szczytowym momentem recitalu był tytułowy utwór „Anhelli”. Zawarty w nim ładunek energii i emocji sam jeden wypełniłby niejeden festiwal jazzowy. Pawlik znakomicie manipulował ekspresją, przechodząc od wyciszenia, spokoju i prawie zupełnej ciszy („Ellenai”, „Bliżej”), aż do agresji potęgowanej przez dzikie uderzenia akordów fortissimo i gęstą fakturę („Anhelli”). Mistrzowi towarzyszyli dwaj młodzi wirtuozi: Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja). Występ otrzymał entuzjastyczne recenzje w popularnych dziennikach prasowych i prasie muzycznej.

Rzeczpospolita: „Tak, jakbyśmy odkrywali Theloniousa Monka, Herbiego Hancocka i Keitha Jarretta w jednym pianiście, który na dodatek chodzi pod rękę z Chopinem (…) Pawlik trzymał w ryzach emocje publiczności, ale kiedy zakończył ekspresyjnym akordem, rozpętała się prawdziwa burza oklasków.”

Jazz Forum: „Mieliśmy do czynienia z muzyką najwyższych lotów, zaskakującą słuchacza i zmuszającą do aktywnego uczestnictwa. (…) Publiczność nagrodziła ten występ owacją na stojąco”


***

Włodek Pawlik ma w swoim dorobku 15 autorskich płyt, a jego albumy „Stabat Mater” i „Standards Live” uzyskały prestiżowy tytuł „Płyty roku” (Jazzi Magazine). Jest laureatem międzynarodowych konkursów jazzowych (m.in. Francja, Monaco) i kilkukrotnym zdobywcą tytułu „Muzyk Roku” (Jazzi Magazine). Koncertuje w Europie, Azji i USA, gdzie jest także cenionym wykładowcą uniwersyteckim. Prowadził wykłady m.in. na Western Michigan University i podczas International Jazz Conference '99 w Los Angeles. Był członkiem jury V edycji American Jazz Piano Competition w Indianapolis. Współpracował z gwiazdami należącymi do światowej czołówki muzyków jazzowych. Koncertowali z nim m.in.: Richie Cole, Spike Robinson, Sal Nistico, Herb Geller, Alex Riel, Johannes Faber, Dusko Goykovic, Wolfgang Haffner, Scott Hamilton, Tom Knific, Billy Hart oraz Randy Brecker. Artysta został zaproszony przez Instytut Polski w Rzymie, Radio Watykan i Ambasadę Polską w Watykanie, aby uświetnić swoim Misterium Stabat Mater obchody urodzin Papieża Jana Pawła II. Koncert odbył się w Bazylice na Zatybrzu.

Jego album „Kolędy Polskie” prezentowała podczas Świąt Bożego Narodzenia 2005 TVP Kultura.

Paweł Pańta. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu Andrzeja Mysińskiego oraz Studium Jazzowe przy ul. Bednarskiej u Zbigniewa Wegehaupta. W 1994 r. rozpoczął współpracę z Polską Orkiestrą Radiową. W 1995 r. był członkiem Gustav Mahler Jugendorchester, prowadzonej przez Claudio Abbado, z którą występował na BBC Proms Festival i Berliner Festspiele. W latach 1996-1998 występował z międzynarodową orkiestrą Philharmonie der Nationen w Niemczech, USA, Chinach i Rosji, z ktorą zagrał ponad sto koncertów. Od 1998 r. współpracuje z kwintetem smyczkowym I Solisti di Varsavia. Nagrał z kwintetem i Karolem Radziwonowiczem dwie płyty poświęcone twórczości F. Chopina. Współpracuje również z kwartetem Prima Vista, z którym koncertuje z takimi solistami jak: K. A. Kulka, P. Paleczny, J. Stanienda, T. Wojnowicz, W. Kłosiewicz, J. Kotnowska. Gościnnie wystapil na plycie Siesta (A. Mleczko – as., ss. i kwartet Prima Vista), nominowanej do Fryderyka 2003 w kategorii album roku - muzyka kameralna. Jako muzyk jazzowy występował w zespołach Zbyszka Namysłowskiego, Marcina Małeckiego, Wojtka Majewskiego, Roberta Majewskiego i Filipa Wojciechowskiego. Od 2000 r. gra w Andrzej Kurylewicz Trio. Jest zdobywcą trzeciej nagrody na czwartym międzynarodowym konkursie improwizacji jazzowej w Katowicach. Uczestniczył w nagraniu wielu płyt zarówno klasycznych, jak i jazzowych.

Cezary Konrad. W swoim dorobku ma prawie 40 płyt. Współpracował z czołówką polskiej sceny - Anną Marią Jopek, Edytą Bartosiewicz, Kubą Stankiewiczem, Ireną Santor, Tomaszem Stańko, Elżbietą Wojnowską oraz gwiazdami światowego formatu: Randy Brecker'em, Susan Weinert, Didier'em Lockwood'em i Patem Metheny. Występował w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego, a z kwartetem Kuby Stankiewicza nagrał płytę "Nothern Song", która otrzymała tytuł Płyty Roku '94 (Jazzi Magazine). Wielu uważa go za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego - od kilku lat miesięcznik „Jazz Forum” nieprzerwanie przyznaje mu w tej kategorii pierwsze miejsce. Debiutował w zespole Central Heating Trio, zajmując I miejsce na festiwalu Jazz Juniors '90 w Krakowie i zdobywając nagrodę festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa - Klucz Do Kariery. Trio weszło także do finału międzynarodowych konkursów jazzowych w Leverkusen. Jako perkusista symfoniczny grał w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie oraz orkiestrze Sinfonia Varsovia.