stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wojciech Karolak - Koncert Jazzowy - Karolak - Muniak - Czerwiński -

Trio złożone z gwiazd polskiego jazzu, które przez ostatnie dziesięciolecia swą obecnością na scenie, charyzmą i talentem dopisało kolejny rozdział do historii tego gatunku muzyki.

sty 25

sobota, g. 18:00

Wstęp wolny
lut 14

piątek, g. 19:00

bilety 50 zł
Kup bilet
W trakcie wieczoru usłyszymy utwory w konwencji środka jazzu. Standardy, kompozycje własne, a także interakcję z publicznością i oczywiście improwizacje, którzy wszyscy kochają.

jazz - koncerty w Trójmieście


Usłyszymy utwory m.in. Duke Ellingtona, Milesa Daviesa... Artyści sięgną po najwspanialsze dokonania muzyczne w historii jazzu. Wybrane utwory z pewnością przypadną każdemu do gustu. Pojawi się zarówno tradycyjny jazz jak i współczesne brzmienia (muzyka własna artystów), tworząc niepowtarzalny klimat, który za każdym razem towarzyszy występowi tego zespołu.
Nie sposób zliczyć wszystkich dokonań artystycznych, koncertów, nagranych płyt, napisanych kompozycji...

To kwintesencja Jazzu w najlepszym wydaniu.

- Karolak - Muniak - Czerwiński -


Pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, uznawany za jednego ze słynniejszych wirtuozów organów Hammonda w Europie. Kariera muzyczna Wojciecha Karolaka zaczęła się w 1958 roku, kiedy nawiązał współpracę z zespołem Jazz Believers jako saksofonista. W zespole tym występowali także Jan Ptaszyn Wróblewski oraz Krzysztof Komeda. W latach 1959-60 grał na saksofonie w grupie The Wreckers Andrzeja Trzaskowskiego. W 1961 poświęcił się grze na fortepianie w zespole Andrzeja Kurylewicza. Współpracował także z Swingtetem Jerzego Matuszkiewicza. W 1962 roku wspólnie z Andrzejem Dąbrowskim założył The Karolak Trio i wydał pierwszą autorską płytę. W 1963 roku współpracował z Ptaszynem Wróblewskim w zespole Polish Jazz Quartet. W 1973 stał się właścicielem organów Hammonda-B3. W latach 1973-1978 współpracował z Janem Ptaszynem Wróblewskim w zespole Mainstream. W latach 80. XX wieku razem z Tomaszem Szukalskim i Czesławem Bartkowskim stworzył formację Time Killers. Wspólnie nagrali album, który w ankiecie krytyków "Jazz Forum" został uznany za najlepszą płytę jazzową dekady. W 1988 Karolak brał udział w nagraniu płyty Obywatela GC, na której grał na organach Hammonda. W latach 90. XX wieku współpracował z Jarosławem Śmietaną z którym nagrał trzy albumy. Udziela się także w projektach jazzowych Piotra Barona, Zbigniewa Lewandowskiego i występuje jako członek zespołu Guitar Workshop Leszka Cichońskiego.

Wojciech Karolak znany jest także jako kompozytor muzyki filmowej (m.in. Konopielka) i teatralnej (m.in. Ubu Król). Pisywał też muzykę do tekstów żony Marii Czubaszek. W 2007 roku pojawił się w filmie "Ryś" w roli Boogiewoogiewicza.


saksofonista, ciałem i duszą Krakowianin. Genialny muzyk, autor imponującej dyskografii. Koncertował ze znakomitymi jazzmanami w konstelacjach , które przeszły do historii polskiego jazzu.

Jedna z najbarwniejszych postaci polskiego jazzu. Absolwent krakowskiej średniej szkoły muzycznej. Zadebiutował już w 1960 roku w lubelskim zespole Witolda Miszczaka. Zespół okazał się dobrą szkołą jazzowego grania: Muniak został zauważony i zaproszony do zespołu Tomasza Stańki - Jazz Darings. Sukcesem okazał się dla muzyka występ w 1964 r. z kwintetem Andrzeja Trzaskowskiego na festiwalu Jazz Jamboree. W 1967 r. powrócił do kwintetu Tomasza Stańki.

Koncerty z zespołem Stańki nie przeszkodziły Muniakowi we współpracy z m. in. Krzysztofem Komedą, zespołami Jana Ptaszyna Wróblewskiego (Studiem Jazzowym PR, SPPT Chałturnik) i kwartetem Jana Jarczyka. Dopiero po kilku latach, jako w pełni ukształtowany muzyk zdecydował się prowadzić własne zespoły.

W roli lidera wystąpił po raz pierwszy w 1976 r. z autorskim Kwintetem, do którego pozyskał zdolnych muzyków młodego, jazzowego pokolenia: perkusistę Jerzego Bezuchę, gitarzystę Marka Blizińskiego, basistę Andrzeja Dechnika i pianistę Pawła Perlińskiego. Po kilku sezonach (w 1979 roku) Muniak utworzył autorski kwartet (z gitarzystą Jarosławem Śmietaną). Standardowy kwartet stał się dla saksofonisty możliwością realizacji najbardziej karkołomnych, jazzowych aspiracji.

Przez zespoły Muniaka "przewinęli się" najwybitniejsi polscy jazzmani: basiści - Andrzej Cudzich, Antoni Dębski, Paweł Jarzębski, Zbigniew Wegehaupt, perkusiści - Bogdan Kierach, Michał Miśkiewicz, Jacek Pelc, Krzysztof Zawadzki, pianiści - Włodzimierz Pawlik, Wojciech Puszek. Ale Muniak był także artystą, z którym często i chętnie współpracowali także zagraniczni jazzmani: perkusiści George Bruckner, Dirk A. Dhonau, trębacze - Don Cherry, Freddie Hubbard, saksofoniści - Hank Mobley i Charlie Ventura oraz pianiści - Hank Jones, Gerd Schuller. Równie interesujące okazały się projekty Muniaka realizowane z młodymi muzykami: Leszkiem Możdżerem, Michałem Miśkiewiczem, Darkiem Oleszkiewiczem.


Perkusista, od 1993 roku zawodowo związany z Jarosławem Śmietaną, z którym koncertuje w najsłynniejszych klubach i festiwalach jazzowych na świecie. Na swoim koncie ma liczne nagrania studyjne z muzykami ze Stanów Zjednoczonych, z których powstał znakomity materiał na płyty, które zajmują miejsca w dyskografii w niejednym domu.

Więcej na :ttp://www.adamczerwinski.com/biography.htmll

PO KONCERCIE ZAPRASZAMY PAŃSTWA NA AFTER JAZZ JAM SESSION

Gospodarzami tego wieczoru będą:








ZACHĘCAMY DO REZERWACJI STOLIKÓW.
601 208 435
biuro@scenaklub.pl
www.scenaklub.pl

Przed imprezą zapraszamy Państwa do naszej eleganckiej restauracji, znajdującej się na parterze.
Naszą specjalnością są dania z ryb i owoców morza.

601 208 435
www.smakmorza.pl