stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wojtek Pilichowski Band - Koncert w Pick&Roll Club Opinie (4)

rock / punk
Kup bilet
kwi'24 17-18

środa - czwartek, g. 19:30

Gdynia,
Zapraszamy na wyjątkowy koncert promujący najnowszą płytę wspaniałego basisty Wojtka Pilichowskiego!

rock / punk - koncerty w Trójmieście


"Wojtek Pilichowski Band - Nosie Live - koncert w Trójce" - to dziesiąta, solowa płyta najbardziej rozpoznawalnego polskiego basisty na świecie - Wojtka Pilichowskiego.

Jest on jednym z najbardziej zapracowanych polskich muzyków. Nagrał jako sideman ok. 120 płyt z artystami takimi jak Edyta Górniak, Zbigniew Hołdys, Natalia Kukulska, Jan Borysewicz, Anna Maria Jopek, Kasia Kowalska, których łączny nakład przekroczył 10 milionów egzemplarzy. Zagrał do tej pory ponad kilka tysięcy koncertów. Jest to na pewno imponujący dorobek. Solowe produkcje Wojtka rozeszły się w nakładzie PONAD 80.000 egz.Płyta jest podsumowaniem trasy koncertowej promującej studyjny album "Fair of Noise", który ukazał się w marcu 2010 roku. Trasa objęła swoim zasięgiem całą Polskę a także Niemcy i Holandię, w jej ramach Wojtek z zespołem zagrał 50 koncertów. Finałem trasy była rejestracja koncertu zagranego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej transmitowany przez Program Trzeci. Stanowi to zawartość płyty Wojtek Pilichowski Band - "Fair of Noise" - koncert w Trójce".

Materiał w znakomity sposób oddaje radość grania jaka towarzyszyła muzykom na całej trasie. Wirtuozerskie, porywające solowe partie lidera, znalazły znakomite oparcie w grze młodych muzyków: gitarzysty Artura Twarowskiego, Tomasza Świerka grającego na instrumentach klawiszowych, Leny Romul - saxofon, ewi, śpiew, perkusisty Tomasza Mądzielewskiego tworzących aktualny, koncertowy skład Wojtek Pilichowski Band. Utwory wykonane podczas koncertu przedstawione zostały w nowych, często zaskakujących aranżacjach. Niejednokrotnie łączone ze sobą tworzą nową, niespotykaną jakość. Niepowtarzalna atmosfera Studia im. Agnieszki Osieckiej udzieliła się muzykom jak i publiczności - te emocje udało się uchwycić na tym wydawnictwie, co czyni je ważną pozycją w katalogu każdego fana muzyki.

Tracklista:

1. Zapowiedź
2. Kac Vegas
3. Meat Ball
4. Fair Of Noise
5. Awariat
6. Niemilknący Szept
7. Skradaj
8 . Millerjium'o
9. Slap Machine
10. Bass Dance
11. Bass Solo
12. Młyn Dobry


Kilka zdań o wspaniałym składzie zespołu:
Lena Romul - śpiew, saxofon. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w klasie saksofonu z wyróżnieniem. Aktualnie studentka saksofonu Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego we Wrocławiu.

Jako siedemnastolatka , w 2007 roku będąc w finale JAZZ JUNIORS 2007 (razem z zespołem S.O.T.B. Quartet) otrzymała wyróżnienie indywidualne jako "Rokująca Nadzieję Instrumentalistka".W 2008 roku na Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze została nagrodzona I Nagrodą Indywidualną. Jako Jazz w Dredach w duecie z Patrykiem Kraśniewskim otrzymała III miejsce na Jazz Juniors 2008.Rok później, z własnym zespołem - Lena Romul Quintet - zajęła III miejsce na Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal 2009 i I miejsce na Jazz Juniors 2009 (będąc jednocześnie pierwszą kobietą-liderką zwycięskiego zespołu w historii konkursu).

Występuje na stałe w zespołach Lena Romul Quintet, NAIL Quartet (kobiecy zespół nurtu jazz-fusion), Presidents of Soul (w tej formacji Lena jest liderką, wokalistką, i współautorką wszystkich utworów wykonywanych przez zespół). Można ja usłyszeć na nowej płycie Wojtka Pilichowskiego, jak i na debiutanckiej płycie zespołu Presidents of Soul.

Tomasz Świerk - kompozytor, aranżer i pianista. Absolwent AM w Bydgoszczy w klasie kompozycji Zbigniewa Bargielskiego oraz student klasy fortepianu jazzowego Adama Żółkosia. Także klawiszowiec i producent muzyczny projektu kunst der funk, założonego z Piotrem Lewańczykiem i Błażejem Gawlińskim.

Artur "Boo-Boo" Twarowski - to wyśmienity gitarzysta, aranżer oraz człowiek o kreatywnym podejściu do Groovu. Ukończył Szkołę Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Klasie Gitary Klasycznej.

Pierwsze kroki stawiał na krakowskiej scenie muzycznej z zespołem "Dezodorant Squad". Na scenie pojawił się obok takich artystów jak: Reggie Worthy, Pascal Mulot, Borys Szyc, Patrycja Kosiarkiewicz, Jarek Wist, Maciek Starnawski, Sqbass, Georgina Tarasiuk, Nick Sinckler, Ćmy, Break Da Funk, Funk It i innych.

Obecnie współtworzy brzmienie zespołów: Pilichowski Band, Mrozu, Wilson Square, Kasia Klich, Rock & Chopin, DoriFi, PATA Jam Band.


Tomek "Żaba" Mądzielewski - Za perkusją usiadł w wieku 6 lat, stawiając pierwsze kroki muzyczne pod okiem rodziców. W roku 2001 dołączył do bluesowego zespołu swojego ojca Vacat Blues Band, z którym zaczął odnosić niemałe sukcesy. Świadczy o tym pięciokrotny udział w South Port Jazz Festival w Wielkiej Brytanii. Koncertował niemalże po całej Europie, pojawiając się na największych festiwalach w Niemczech, Francji, Holandii, Anglii, Szkocji, Irlandii, Szwecji, Chorwacji . Występował na najbardziej prestiżowej plenerowej scenie w Ameryce: Jay Pritzker Pavilion w millenium park w Chicago.

Wielokrotnie występował na największych polskich festiwalach: w Sopocie, Opolu, Rawa Blues, Heineken Open'er Festival oraz Bass Days Poland. Ma na swoim koncie występy w wielu programach telewizyjnych oraz radiowych m.in.: Śpiewaj i Walcz, Klubowe granie - Confashion Orchestra Radio Pin, oraz koncerty w Studiu im. Agnieszki Osieckiej Polskie Radio Program 3.
Ponadto prowadzi warsztaty dla perkusistów, m.in. w Jaworkach.

Artyści, z którymi pracował to m. in.: Anna Serafińska, Grażyna Łobaszewska, Ewa Uryga, Jolanta Szczepaniak, Kasia Klich, Georgina Tarasiuk, Patrycja Kazadi, Katerine Avgoustakis, Fisz Emade Tworzywo Sztuczne, Sidney Polak, Piotr Zander, Marcin Partyka, Sławek Uniatowski, Filip Sojka, Marek Raduli, Leszek Cichoński, Reggie Worthy, Pippo Matino, Pascal Mulot, Gilbert Gabriel, Rock Loves Chopin.

Obecnie współpracuje z: Wojtek Pilichowski Band, Mrozu Live Band, Nick Sickler, Wilson Square, Furia Futrzaków, DoriFi oraz PATA Jam Band.
www.pilichowski.pl
www.wilsonsquare.com
https://www.sea-boutique.eu/o4d/endorsers_team/madzielewski_tomek/index.php


Ilość miejsc ograniczona.
Zachęcamy do rezerwacji stolików w klubie pod numerem 58 555 8560