Wolni w wodzie, Skok niepodległości Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Wolni w wodzie, Skok niepodległości Opinie (1)

Zapraszamy do udziału w specjalnym klubowym - integracyjnym wydarzeniu, które towarzyszyć będzie obchodom Dnia Niepodległości w dniu 11 listopada br. "Wolni w wodzie!", czyli praktyczne szkolenie z zimowego pływania oraz "Skok Niepodległości".

Dla tych wszystkich, którzy chcieliby zrobić nowy krok w swojej pasji MORSOWANIA, pokonać kolejny etap, poznać zasady bezpiecznego pływania w zimnej wodzie, spróbować dzikiego pływania, pod okiem Piotra Biankowskiego - tegorocznego zdobywcy Kanału La Manche, jednocześnie zrobić to w bezpiecznych warunkach zapewnionych przez sopocki WOPR oraz wśród Koleżanek i Kolegów z Klubu, przygotowaliśmy właśnie taką wyjątkową możliwość: 11 listopada br., Święto Niepodległości, spotykamy się w szatni klubowej w Sopocie (wejście 23).

Plan wydarzenia:

11.15 - spotykamy się przy szatni klubowej na plaży w Sopocie (wejście 23).
Prosimy o punktualne przybycie!

11:30 - podstawy zimowego pływania w wodach otwartych - prowadzi Piotr Biankowski, pływak, jedenasty Polak, który pokonał Kanał La Manche, Organizator GWSC - Mistrzostw Polski w Lodowym Pływaniu.

Po ok 15- minutowym szkoleniu chętni do kontynuowania treningu w wodzie będą mieli czas na przygotowanie się.

Ok godziny 12:10, zacznie się ciąg dalszy szkolenia - trening praktyczny, prowadzony przez Piotra, pod okiem ratowników sopockiego WOPR, którzy będą nas wszystkich zabezpieczać z wody i z plaży.

W tym czasie:
Ok godziny 11.45 - grupa ok 25 doświadczonych pływaków - morsów, z SKM oraz zaproszonych gości, przejdzie przez molo, do budynku przebieralni na ostrodze sopockiej Mariny.
(Pływacy - pamiętajcie, że swój drugi zestaw ubrań trzeba zostawić w szatni na plaży!
Ci którzy będą potrzebowali wcześniej zaadoptować ciało do temperatury wody, będą mieli taką możliwość ochlapując się wodą z wiadra na pomoście ostrogi).
Ok godziny 12:00 - SKOK NIEPODLEGŁOŚCI - (uczestnicy jw., grupa zamknięta) z pomostu ostrogi prosto do wody, grupowe przepłynięcie do brzegu, wzdłuż molo (czas płynięcia do brzegu to około 10 minut).
Przy głośnym wsparciu grupy Morsów na plaży !