Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Wszechświat księcia H.

spektakl dramatyczny
kasy:
58 301-13-28, 551-50-40
wystawia:
Malarnia
czas trwania:
50 min.
w ramach wydarzenia:
Festiwal Szekspirowski
Twoja ocena to: 5
HamletScenen (Dania)
Wszechświat księcia H.
na motywach twórczości Williama Szekspira

Premiera polska: 27 września 2014

Prowadzący popularny talk-show, Książę H., omawia istotne dla młodych ludzi tematy. Sam musi stawić czoła codziennym sytuacjom (konfliktom w rodzinie, akceptacji przez grupę znajomych, pierwszej miłości), podjąć decyzje co do swojej przyszłości, zmierzyć się z osobistą tragedią - śmiercią bliskiej osoby. Jego wszechświat zbudowany jest z silnych emocji, jest nastolatkiem, który wyróżnia się na tle pozostałych rówieśników.

Wszechświat Księcia H. to teatralny spektakl edukacyjny, skierowany zwłaszcza do młodych ludzi, ale także z myślą o dorosłej publiczności. Powstał w ramach projektu "Hamlet's Family Talkshow Universe na który składają się trzy monodramy poświęcone trzem członkom rodziny Hamleta, realizowanego od 2010 roku przez HamletScenen w Danii. Wersja polska pierwszej części trylogii na podstawie tekstu Olafa Højgaarda i Larsa Romann Engela w reżyserii tego ostatniego powstała we współpracy z Europejską Siecią Festiwali Szekspirowskich i będzie miała swą premierę w Gdańsku. Prezentowana będzie również w szkołach średnich Trójmiasta. Równolegle powstała wersja katalońska, która będzie miała swą premierę na Festiwalu Szekspirowskim w Barcelonie. W polskiej realizacji duński reżyser współpracował z Jakubem Snochowskim, który gra Hamleta.

Koncept i reżyseria: Lars Romann Engel
Tekst: Olaf Højgaard, Lars Romann Engel

Występuje: Jakub Snochowski

-----

Lars Romann Engel (ur. 1968) jest reżyserem, wykładowcą akademickim, dyrektorem skandynawskiego teatru szekspirowskiego HamletScenen w zamku Kronborg (od 2008 roku). Studiował na Wydziale Teatralno-Filmowym Uniwersytetu Kopenhaskiego, a następnie reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Scenicznych w Danii. Od początku kariery jego dzieła balansowały na granicy teatru klasycznego, skupiającego się na tekście, i teatru performatywnego. Kluczowymi elementami jego prac są interdyscyplinarność, filozofia i zagadnienia egzystencjalne; obok działalności reżyserskiej Engel zajmuje się również teatrem dydaktycznym i storytellingiem.

Jakub Snochowski jest Czechem urodzonym w Sztokholmie. Absolwent Krakowskiej Szkoły Teatralnej (2001). Współpracował ze znanymi reżyserami scenicznymi i filmowymi: Jerzym Jarockim, Jerzym Stuhrem, Robertem Wilsonem, Andrzejem Wajdą, Jerzym Skolimowskim, Krzysztofem Krauze, Maciejem Prusem, Janem Klatą, Redbadem Klijnstrą, Jerzym Federowiczem i Pawłem Miśkiewiczem. Uczestniczył w wielu warsztatach teatralnych (Teatr Pieśń Kozła, Teatr Snów, Gardzienice) i tanecznych (Letnia Szkoła Tańca w Poznaniu i Bytomiu), a także w warsztatach mistrzowskich w dziedzinie choreografii (Meg Stuart, Jan Fabre). Pracował jako nauczyciel gry aktorskiej zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Obecnie przygotowuje własną metodologię warsztatową, skupiającą się na rozwoju intuicji i wyobraźni.

Projekt prezentowany podczas Festiwalu Szekspirowskiego i w szkołach województwa pomorskiego.

Recenzja Trojmiasto.pl