stat
Impreza już się odbyła

Wtorki na fali 2023

Zapraszamy na "Wtorki na fali" w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

muzyka poważna
Kup bilet
lis 22

piątek, g. 18:00, 20:00

Wtorki na fali - koncerty inspirowane literaturą to kontynuacja cyklu zapoczątkowanego jesienią 2020 roku. Wtorki na fali to cykl kameralnych koncertów odbywających się od kilka sezonów w foyer Opery. Ich program jest bardzo zróżnicowany - od muzyki klasycznej po elektroniczną, a jego głównym przesłaniem jest ukazanie związków muzyki z literaturą.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Artyści prezentują utwory, które w jakiś sposób kojarzą im się z wybranym poetą czy pisarzem, jego dziełami czy ulubionymi motywami. Muzycy sięgają zarówno po kompozycje dobrze znane miłośnikom muzyki, jak i prezentują utwory całkowicie nowe, napisane specjalnie z myślą o koncercie Wtorki na fali.

"Wtorki na fali - koncerty inspirowane literaturą" 12 grudnia (godz. 19) tym razem o odnajdywaniu legend, mitów i baśni w muzyce oraz baśniach, mitach i legendach, które zainspirowały kompozytorów. Podczas koncertu usłyszeć będzie można utwory, m.in.: Karola Szymanowskiego, Leonarda Bernsteina, Antonína Dvořáka, Claude'a Debussy, czy Katherine Hoover.