Wybór, nie zakaz! Protest rok po wyroku PseudoTrybunału Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Wybór, nie zakaz! Protest rok po wyroku PseudoTrybunału Opinie (8)

Obywatelki i Obywatele, nasza walka o godność i zdrowie nadal trwa! Nie zapomnieliśmy, jak ważny jest dostęp do bezpiecznej aborcji! W piątek 22 października, znów wychodzimy na ulicę, aby przypomnieć rocznicę największych w historii protestów w III RP! Zapraszamy wszystkich! Zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych!

Manifestacja rozpocznie się pod symbolicznym na mapie Trójmiasta miejscem, na Targu Drzewnym 3/7. Pochód zakończymy we Wrzeszczu, w międzyczasie blokując Hucisko i Grunwaldzką. Zaplanowany jest przemarsz ulicami Gdańska i przemówienia osób związanych z działalnością na rzecz praw aborcyjnych, oraz szeroko rozumianych praw człowieka.

Mamy nadzieję, że nadal pamiętacie siłę zeszłorocznych wydarzeń i nowo powstałą kulturę protestowania! Weźcie plakaty, transparenty, megafony, cały sprzęt z ubiegłego roku! Rok temu odebrano nam nasze prawo wyboru. Nie możemy nigdy przyzwyczaić się do tego stanu rzeczy! Pokażmy, że dalej jest w nas bardzo dużo niezgody i że będziemy walczyć o naszą wolność do momentu, kiedy wszystkie nasze prawa będą respektowane.

Podczas manifestacji będziemy też zbierać podpisy pod projektem ustawy @Legalna Aborcja Bez Kompromisów. Link: https://www.facebook.com/legalnaaborcjabezkompromisow

Bądźmy razem!
Bo pamiętamy!

#NigdyNieBędzieszSzłaSama
#LegalnaAborcjaBezKompromisów
#PrawaCzłowieka

Manifestację organizują (alfabetycznie):
Amnesty International Trójmiasto
Diversity Pl
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
Fundacja Widzialne - Zmiana Jest Kobietą
Inicjatywa dla Młodych
Komitet Obrony Demokracji Region Pomorze
Kontra na Prawicę
Legalna Aborcja Bez Kompromisów
Młodzi Demokraci Gdańsk
Młoda Lewica Pomorskie
Młodzi Razem Pomorze
Ogólnopolski Strajk Kobiet
Obywatele RP Gdańsk
Ostra Zieleń - Pomorze
Rhythms of Resistance Trójmiasto
Świecka Szkoła Trójmiasto
Tolerado
TAK Trójmiejska Akcja Kobieca

Czytaj także