stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza Państwa na kolejną odsłonę Wydziału Spraw Fundamentalnych. W cyklu "Rozmowy na czasie pod tytułem SZTUKA - POPKULTURA - DUCHOWOŚĆ gościem ks. Krzysztofa Niedałtowskiego będzie Lech Majewski.

sty 19

niedziela, g. 14:00

bilety 20 zł

w każdy poniedziałek (do 30.06), g. 18:30

bilety 330 zł
Lech Majewski - jest poetą, malarzem, pisarzem oraz reżyserem filmowym, teatralnym i operowym. Jego prace są pokazywane w galeriach i muzeach całego świata. Prowadzi też wykłady na temat ukrytego języka symboli na różnych uniwersytetach, uczelniach i akademiach sztuki. Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, Gildii Reżyserów Amerykańskich i Europejskiej Akademii Filmowej. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi.

Urodził się w Katowicach. Jeszcze w liceum założył (razem z późniejszym aktorem Teatru Starego, Andrzejem Hudziakiem) Teatr Jednego Momentu. Początkowo studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych, by w 1973 roku rozpocząć naukę na Wydziale Reżyserii w łódzkiej Szkole Filmowej. Zrealizowana podczas studiów etiuda dokumentalna GRAND HOTEL (1975) zdobyła Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych, zaś jego dyplomem stała się godzinna fabuła ZWIASTOWANIE w dwuczęściowym filmie fabularnym Zapowiedź ciszy(197. W czasie studiów Cyrk Poetycki Lecha Majewskiego wziął udział w Festiwalu Teatralnym we Wrocławiu, prezentując spektakl Piękni chłopcy z Katowic. Kończąc studia opublikował kilka tomików poetyckich, był też kierownikiem literackim klubu Hybrydy w Warszawie organizując spotkania poświęcone legendarnym poetom: Baczyńskiemu, Bursie i Wojaczkowi.

Ks. dr Krzysztof Niedałtowski - duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej, rektor kościoła św. Jana, współtwórca gdańskiego Radia Plus (1992) i Gdańskiego Areopagu. Przewodniczył zespołowi redakcyjnemu Karty Powinności Człowieka. Sprawuje funkcję prezydenta Fundacji Pro Arte Sacra promującej sztukę sakralną. Rektor kościoła św. Jana (od 1998 r.), wykładowca religiologii w Gdańskim Seminarium Duchownym i Gdańskim Instytucie Teologicznym (filia KUL).

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.