Wyraź to wierszem | warsztat poetycki Gama Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Wyraź to wierszem | warsztat poetycki

Blackout poetry, wiersz biały, akrostych, kaligram, haiku... Czy te nazwy brzmią znajomo? Niezależnie od odpowiedzi, jeśli interesujesz się poezją, tworzysz ją, albo zawsze miał_ś ochotę spróbować - to jest ten moment! Zapraszamy na warsztaty tworzenia wierszy, niekoniecznie z okazji, acz przy okazji Walentynek.

To, czy stworzysz miłosne wyznanie dla ukochanej osoby, czy też wyrazisz miłość do siebie i świata - zależy wyłącznie od Ciebie! Najpierw prowadząca pokaże Ci jak tworzyć rymy, zadbać o rytm,
a potem pozwoli naginać zasady.

Będziemy uczyć się teorii i eksperymentować! Nabazgrzemy w brudnopisach, a później zmienimy nasze twory w małe arcydzieła.

Prowadzenie: Julia Hladiy.
IG: @pyszczucha
W prozie życia zajmuję się IT, ale poezja gna mnie na plażę, gdzie nocami poławiam bursztyny. Znajomi mówią mi: "pisz więcej!"
W 2011 roku zdobyłam pierwsze miejsce w konkursie tłumaczenia poezji zorganizowanym przez Koło Naukowe romanistów UMK. W Jury zasiadał m.in. poeta Tomasz Różycki.
W 2022 roku miałam okazję wykonać kilka tłumaczeń wierszy z języka ukraińskiego na polski na potrzeby wydarzeń kulturalnych w Gdańsku.
Piszę też swoje wiersze. Jeszcze ich nie wydałam, ale są ważną częścią mojego życia i powstało ich już ponad 200. Pomagają mi oczyścić głowę i wyrazić prostymi słowami to, co mogłoby zająć wiele stron prozą.
Jestem zdania, że zarówno pisanie, jak i tłumaczenie wierszy to coś, czego można się nauczyć. Na warsztatach, które dla Was przygotowałam zajmiemy się tym pierwszym - pisaniem. Do zobaczenia!

Warsztat skierowany do młodzieży i dorosłych.
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy.
_
Kontakt i zapisy:
gama@gak.gda.pl
58 346 41 05