Wyścig pływacki dookoła mola im. Jacka Starościaka Molo w Sopocie Sopot Sprawdź!
stat
PATRONAT

Wyścig pływacki dookoła mola im. Jacka Starościaka

Sopocki MOSiR zaprasza na wyścig pływacki dookoła molo 2022 imienia Jacka Starościaka, który odbędzie się w sobotę 23 lipca 2022 o godz. 12.00. Miłośnicy morskich zmagań podejmą rywalizację na dystansie 1200 metrów.

Przypomnijmy, że w ponad 20-letniej historii imprezy organizowanej przez sopocki MOSiR, na starcie stawali m.in. Mistrzowie Świata Przemysław Stańczyk i Mateusz Sawrymowicz, olimpijczyk Filip Zaborowski, brązowa medalistka MŚ Juniorów Karolina Urbańska. Wielką postacią była również Teresa Zarzeczańska-Różańska, która jako pierwsza Polka przepłynęła Kanał la Manche.
Najmłodsi uczestnicy mieli 9 lat, zaś najstarszym był Lucjan Przado z Warszawy, który w momencie startu miał ... 88 lat !!!

Zapisać się można przez elektronicznie na stronie www.mosir.sopot.pl i na elektronicznezapisy.pl a także w dniu zawodów od godz. 9.00. - 11.15. na plaży/wejście na plażę nr 23/", gdzie znajdować się będzie biuro zawodów.
Start wyznaczono w samo południe a nad bezpieczeństwem uczestników tradycyjnie będzie czuwać Sopockie WOPR.Impreza odbywa się pod Patronatem Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego i upamiętnia Jacka Starościaka wielkiego propagatora pływania i morsowania.
Każdy, kto ukończy rywalizację otrzyma pamiątkowy medal a najlepsi nagrody.
Imprezę wspiera Firma "Ziaja".