Wyścigi smoczych łodzi Gdańsk - motława Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wyścigi smoczych łodzi

  • sobota, 1 września 2018, godz. 11:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk - motława
  • Bilety
    wstęp wolny

Jak rok temu, we wrześniu, odbędą się na Motławie charytatywne wyścigi Smoczych łodzi, w których wezmą udział trójmiejskie firmy. Celem imprezy jest zebranie środków na sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci z uszkodzeniami neurologicznymi.

gru 6

niedziela, g. 10:00 - 15:30

Gdańsk, Jasień
gru 6

niedziela, g. 9:30 - 14:00

Gdańsk Wrzeszcz, ul. Topolowa 7
To już kolejne zawody charytatywne dla firm, które chcą się ścigać po Motławie, aby pomóc dzieciakUm. Na dystansie 150 metrów będą wiosłować drużyny z Trójmiasta reprezentujące różne branże. udział potwierdziło 7 załóg: WARBUD S.A., CTO S.A., Sosnowski Sp. z o.o., Sp.k., InterCars S.A., Flugger Sp. z o.o., Deltamarin Sp. z o.o. Jak rok temu w wyścigach wystartuje też załoga Trojmiasto.pl.

Załogę stanowi dwadzieścia osób - cztery osoby zapewnia klub łodzi smoczych, szesnastu członków załogi stanowią pracownicy firmy. w skład drużyny wchodzi sternik i bębniarz, który nadaje tempo.

3-godzinną rywalizację na wodzie zwieńczy wręczenie pucharów za 3 pierwsze miejsca oraz pamiątkowych medali. Zawody odbywają się o puchar Prezydenta Miasta Gdańska.

Ze środków finansowych przekazanych przez uczestniczące w zawodach firmy zostanie zakupiony sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci z problemami neurologicznymi. Część funduszy będzie przeznaczona jako wsparcie dla sportowców niepełnosprawnych.

Po zawodach odbędzie się impreza integracyjna dla załóg w Mieście Aniołów.

Organizatorem regat jest Rotary Club Gdańsk Centrum.
Patronaty:
Prezydent Miasta Gdańska
Marszałek Województwa Pomorskiego