stat
Impreza już się odbyła

Wystawa "Do zobaczenia"

Wystawa "Do zobaczenia" to wprowadzenie widza w świat naszej sztuki. Chcielibyśmy, by oglądający podążał za towarzyszącą nam twórczą myślą i odczuwał emocje podobne do tych, związanych z tworzeniem. Zauważył, jak obserwacja świata wpływa na temat i formę prac. Żyjemy w czasach wielkich przemian cywilizacyjnych, kulturowych i technicznych.

11 maja - 2 czerwca 2024

Gdańsk,
Wstęp wolny

18 maja - 3 czerwca 2024, g. 19:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Jesteśmy ciekawi czy widzowie podążą drogą naszych inspiracji.
Zapraszamy też na Noc Muzeów, podczas której spotkamy się z publicznością, aby wspólnie podyskutować na ten temat. Mamy nadzieję, że możliwość rozmowy, zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi, będzie obopólną przyjemnością.
Wernisaż: 26 kwietnia, godz. 18.00
Termin: 27 kwietnia-19 maja
Wstęp: wolny

Adriana Majdzińska
Rzeźbiarka, która zajmuje się również rysunkiem, działaniami artystycznymi, inicjatywami społecznymi. W 2000 r. ukończyła wydział Rzeźby ASP w Gdańsku. Od 2006 zawodowo związana z macierzystą uczelnią. Współtwórca i koordynator Przestrzeni Sztuki WL4 w Gdańsku.

W twórczości interesuje ją forma przestrzenna w klasycznym rozumieniu. Pracuje głównie w drewnie, ale stosuje również metal, kamień, beton czy ceramikę. Wybrany materiał zawsze podporządkowuje treści prac. Operuje prostymi, syntetycznymi formami nadając im znaczenie symbolu. Do tej pory swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych i ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych.

"Harmonia między treścią i formą w rzeźbie jest dla mnie najważniejsza. Pracuję nad uzyskaniem tej równowagi do momentu, aż forma stanie się symbolem pojęcia, którego dotyczy."