Wystawa "Ekspresje Bałtyku" Centrum Handlowe Osowa Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Wystawa "Ekspresje Bałtyku" Opinie (1)

Wakacje to idealny czas, aby podziwiać morze w różnych jego odsłonach. Wszyscy miłośnicy nadmorskich krajobrazów oraz sztuki będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska wyjątkowym kadrom podczas wystawy "Ekspresje Bałtyku". Wystawa, której autorem jest znany w Trójmieście artysta Marcin Kołakowski, dostępna będzie od 25 lipca do końca wakacji na terenie Centrum Handlowego Osowa w Gdańsku.

23 marca - 30 września 2022

Gdańsk,

7 września - 15 października 2022, g. 10:00 - 21:00

Gdańsk,
Morze niejedno ma oblicze i dlatego jest tak fascynującym obiektem chętnie wykorzystywanym w sztuce. Już 25 lipca seria wyjątkowych kadrów z motywem Bałtyku zagości w CH Osowa. Będzie to okazja, by zobaczyć dobrze znane krajobrazy, ale z nowej, innej perspektywy.

"Ekspresje Bałtyku"
to pejzaże Morza Bałtyckiego z amorficznym światłem, uzyskanym dzięki fotografowaniu głównie o zmroku, na długich czasach naświetlania. Fotografie rejestrują w ten sposób szczegóły, których ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec.

"To co Państwo możecie tutaj zobaczyć jest moim spojrzeniem na krajobraz bałtycki. Większą część wystawy stanowią ujęcia bardziej dynamiczne, pokazujące dramaturgię morza oraz chmur, ale można odnaleźć też bardziej minimalistyczne, spokojne kadry, nierzadko pokazujące połączenie między naturalnym krajobrazem a obiektami stworzonymi przez człowieka" - opisuje autor zdjęć Marcin Kołakowski.

Zdjęcia zostały wykonane wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego od Piasków do Kołobrzegu. Na wystawie znalazły się kadry zarejestrowane w Gdańsku, Gdyni, Rewie, Kuźnicy, Helu, Pleśnej, oraz w Łebie. Projekt był realizowany w latach 2020 i 2021, czyli w czasie trudnych pandemicznych chwil.

"Cieszymy się, gdy możemy organizować dla naszych klientów różne formy rozrywki i spędzania wolnego czasu. Tym razem zapraszamy na spotkanie ze sztuką. Zachęcamy do odwiedzania wystawy zarówno mieszkańców Trójmiasta jak i turystów spędzających tu wakacje" - mówi Aleksandra Słowińska, Dyrektor CH Osowa.

Wszyscy lubiący takie kulturalne wydarzenia mogą oglądać fotografie codziennie w godzinach otwarcia CH Osowa, w lokalu obok salonu Carry. Wystawa jest darmowa i dostępna będzie do 31 sierpnia.

O autorze
Marcin Kołakowski - ur. w 1980 r. Z natury umysł ścisły, z wykształcenia ekonomista,
z zawodu człowiek IT. Fotograf amator, były wieloletni prezes Studenckiej Agencji Fotograficznej Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zafascynowany twórczością Richarda Avedona, Helmuta Newtona, Henriego Cartiera-Bressona. Ostatnio, poza fotografią krajobrazową, jego największy entuzjazm wzbudza fotografia uliczna oraz portretowa, dla której przemierza Trójmiasto (i nie tylko) w poszukiwaniu idealnego kadru.