stat
Impreza już się odbyła

Zapraszamy na finisaż wystawy malarstwa Filipa RzodkiewiczaEstetyka Konsumeryzmu Zglobalizowany rynek światowy zdominowany jest przez krzykliwe reklamy zabiegające o zwiększenie ilości klientów.

29 listopada 2024 - 19 stycznia 2025

Wstęp wolny

8 listopada 2024 - 12 stycznia 2025, g. 18:00

Gdańsk,
bilety 10 zł
ulgowy 6 zł
Kreatywność handlowców w dziedzinie reklamy jest zaskakująca. Dotyczy to również witryn sklepowych, które obserwuję od lat. W związku z tempem i dynamiką rozwoju rynkowej rzeczywistości, witryny sklepowe stają się jeszcze bardziej estetycznie agresywne i krzykliwe, by wyróżnić się i być inne niż pozostałe. Witryny te wzbudzają we mnie skrajne emocje od zaciekawienia, aż po odrazę. Wystawa Estetyka Konsumeryzmu opowiada o tych emocjach, ukazując kompozycje malarskie, komentujące rynkową rzeczywistość.

Wystawę można oglądać codziennie w godz. 12.00 - 18.00.

Filip Rzodkiewicz
- ur. w 2000 roku. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Gdańsku - Oliwie. Student IV roku na ASP w Gdańsku, na kierunku malarstwo z pracowni Prof ASP dr hab. Aleksandry Jadczuk teraz w pracowni prof. ASP dr hab Krzysztofa Polkowskiego. Finalista IV Edycji konkursu im. W. Fangora, gdzie uzyskał wyróżnienie w postaci rezydencji artystycznej w CSW Łaźnia - Gdańsk. Finalista V Edycji konkursu im. W. Fangora. Finalista Międzynarodowego konkursu organizowanego przez Artsted "99 Future Blue Chip Artists". Uczestnik rezydencji "European Culture all Different all Equal" w Rothko Museum w Daugavpils na Łotwie.Rezydent WL4 Mleczny Piotr oraz pomysłodawca i kurator inicjatywy dla studentów "Galeria Ściana Północna" w ramach niej organizuje wystawy dla młodych twórców. Był kuratorem i koordynatorem wystawy studenckiej "For Real". Jest pełnomocnikiem ds. organizacji wystaw Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego ASP w Gdańsku. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych np: "Prolog 2", "Art'em all 3", "Różnorodność", "Przegrys 4" etc. oraz indywidualnych "Kolor/Synteza/ekspresja", "Amerykański Sen" etc. Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.