stat

Zapraszamy serdecznie 26 kwietnia 2025r. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali "Przegląd instalacji 2" w Przestrzeni Sztuki WL4 Mleczny Piotr.

"Przegląd instalacji 2" wystawa Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali
To wystawa uznanych warszawskich artystów łączących klasykę z najnowszymi technologiami. Obrazy i instalacje wizualne zaskakują interaktywnością. Dzięki zaangażowaniu widza w tworzenie coraz to nowych planów stają się wciągającą grą obrazów i gestów.
Wystawa potrwa do 18.05.2025.

Artyści piszą:
Na wystawie "Przegląd instalacji 2" prezentujemy wspólnie zrealizowane prace z ostatnich kilku lat. Pierwszy "Przegląd" miał miejsce w MCSW "Elektrownia" w Radomiu w 2016 roku. Podobnie, jak na tamtej wystawie, chcemy pokazać zestaw instalacji o różnej tematyce i formie - od prac posługujących się językiem abstrakcji, wykorzystujących jako punkt wyjścia obrazy Joanny, po prace oparte na fotografiach z telewizyjnego ekranu oraz zrealizowanych przy użyciu SI. Większość z nich ma charakter interaktywny. Mamy nadzieję, że taka koncepcja pozwoli każdemu odbiorcy znaleźć interesujący go wątek, jednocześnie odzwierciedla ona nasze poszukiwania i potrzebę eksperymentu w dziedzinie nowych technologii.

Grzegorz Rogala
W latach 1976 - 1981 studiował na wydziale operatorskim PWSFTViT w Łodzi. Jest członkiem S.F.P. Od 1988 prowadzi "Studio Rogala", zajmujące się produkcją i postprodukcją filmową. Zrealizował bądź brał udział w realizacji ok. 800 projektów filmowych i reklamowych. Uhonorowany w 1996 nagrodą za animację komputerową na festiwalu OFFR "Crackfilm", Kraków. Od 23 lat zajmuje się czynnie filmem, fotografią i sztuką interaktywną. Prace artysty są w zbiorach MN w Warszawie, MN w Gdańsku, jak również w kolekcjach prywatnych we Francji, Nowej Zelandii, Niemczech, Holandii, Polsce. Od 2007 do 2015 prowadził, razem z Joanną Krzysztoń i Józkiem Piwkowskim, galerię 2b+r w Warszawie. Autor nagrodzonych i wyróżnionych na festiwalach międzynarodowych filmów oraz instalacji interaktywnych: za film "Linia" 1-sza nagroda na Festiwalu filmowym w Monachium, za film "Podniesienie" wyróżnienie na festiwalu filmowym w Bombaju, Indie, za instalacje interaktywną "Chopin" 1-sza nagroda na festiwalu mediów "Cho-Ping", Zachęta, Warszawa. Za instalację "Traces" nagroda na festiwalu w Nowym Sadzie, Serbia. Zrealizował kilka scenografii wirtualnych dla Opery Kameralnej w Warszawie. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Od 2010 roku prowadzi zajęcia z technik multimedialnych na WIT według autorskiego programu. Doktorat z dziedziny intermedia na UAP w Poznaniu w 2014 roku. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Joanna Krzysztoń
Studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem w 1978 r, prac. Prof. J Tarasina). W latach 1978-1981 była członkiem eksperymentalnego teatru "Akademia Ruchu". W roku 2007 oraz 2020 otrzymała stypendium Ministerstwa Sztuki i Dziedzictwa Narodowego. Przez prawie osiem lat współprowadziła alternatywną galerię 2b+ R na ul. Bukowińskiej w Warszawie ( razem z Grzegorzem Rogalą, Klarą Kopcińską i Józefem Żukiem Piwkowskim) Od ukończenia studiów głównym nurtem jej twórczości pozostaje malarstwo. W ostatnim okresie wraz z mężem Grzegorzem Rogalą tworzą instalacje interaktywne łączące malarstwo Joanny z efektami komputerowymi Były one wystawiane na kilku wspólnych wystawach w kraju i za granicą ( Wlk. Brytania, Francja, Rumunia). Dwie instalacje, których są autorami : "Muzyka dla parku" oraz "Antypody" znalazły swoje miejsce na terenie parku CRP w Orońsku. Od roku 2011 do 2020 prowadziła zajęcia z malarstwa w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej w Warszawie na Wydziale Grafiki. W swoim dorobku ma ponad czterdzieści wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.

9 stycznia - 24 grudnia 2025, g. 11:00 - 18:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł